PDF Drukuj Email
W walentynki zakochaj się w bibliotece
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 lutego 2020 10:13

W przeddzień rozpoczynających się ferii zimowych - 7 lutego, w naszej nowej czytelni odbył się konkurs walentynkowy dla klas pierwszych technikum. Biblioteka na tą okazję zyskała romantyczny wystrój, gdzie w atmosferze palących się świeczek oraz dużej ilości czerwonych serc trzyosobowe reprezentacje klas zmagały się w 5 konkursowych kategoriach: był quiz, kojarzenie par literackich, rozsypanki wyrazowe - frazeologizmy i cytaty o tematyce miłosnej.

Największym wyzwaniem a jednocześnie najlepszą zabawą okazała się jednak konkurencja "śpiewająca", podczas której mobilizacja klas, by jak najszybciej odgadnąć piosenkę i dośpiewać jej dalszy ciąg była dla organizatorek konkursu bardzo miłym zaskoczeniem.
Konkurs rozstrzygnęła zacięta, oczywiście "śpiewająca" dogrywka, rozegrana przy dopingu pozostałych uczestników konkursowych zmagań. Ostateczne wyniki konkursu to: 1 miejsce dla pań z klasy 1TR (Martyna, Ewelina i Magda), 2 dla panów z 1TB (Adam, Oskar, Konrad) i 3 miejsce dla pań reprezentujących klasę 1TG (Asia i Maja). Wszyscy laureaci otrzymali specjalne słodkie nagrody a zwycięska drużyna bilety na dowolnie wybrany seans filmowy w nyskim kinie.
Cały konkurs odbył się w sympatycznej atmosferze. Nikt nie wyszedł od nas z „pustymi rękami” - za każdy zdobyty w rywalizacji punkt drużyny otrzymały cukierki, oczywiście wszystkie w kolorze czerwonym.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i wychowawcom za zaangażowanie. 
Specjalne podziękowania dla szacownego jury konkursu - pani Katarzyny Palutkiewicz i naszej pani praktykantki - Moniki Jaszczurowskiej-Kuryk.
Pomysł, organizacja i przeprowadzenie konkursu: K. Florek, A. Brzeźna