PDF Drukuj Email
Tor kartingowy-rozwijamy pasję
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 04 listopada 2022 07:32

Pasję do mechaniki, motoryzacji i sportów motoryzacyjnych można rozwijać nie tylko na zajęciach szkolnych. Można to również zrobić w inny sposób, na przykład na wycieczce integracyjnej. Taką metodę zastosował Jerzy Stanisławski  wychowawca klasy 2TPM a więc technicy mechanicy i technicy pojazdów samochodowych. Pan Jerzy Stanisławski, zabierając swoich podopiecznych na Tor kartingowy we Wrocławiu. 2 listopada uczniowie mieli okazję jazdy gokartem na torze kartingowym, jedni mogli rywalizować między sobą, a inni podjąć pierwszą próbę i poznać zalety jazdy gokartem na takim torze. Widać było u niektórych duże zdolności w prowadzeniu pojazdu. Warto takie zdolności wykorzystać w przyszłości w czasie turniejów motoryzacyjnych.
Wyjazd faktycznie okazał się doskonała promocją rozwijania zainteresowań motoryzacyjnych, był wspaniałą okazją do integracji klasy po połączeniu obu klas, wreszcie są wspólne tematy do rozmów między uczniami i wspólne wspomnienia z wyjazdu.

Wszyscy doskonale się bawili, a rywalizacja sportowa pozwoliła oderwać się od codziennych trosk i pokazała, że czas wolny można spędzać w fajnej i miłej atmosferze z rówieśnikami.
Wizyta na torze kartingowym na pewno zostanie powtórzona, bo pasja do tego sportu została już zaszczepiona.