PDF Drukuj Email
Wycieczki przedmiotowo - geograficzne
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 03 listopada 2023 06:17


W miesiącu wrześniu i październiku br. odbyły się wycieczki przedmiotowo -geograficzne.
Uczniowie klasy 3 TPM i 3 e uczestniczyli w wycieczce na Górę św. Anny, gdzie z pracownikiem Parku Krajobrazowego przeszli po terenie wygasłego wulkanu i mogli zapoznać się z geologią terenu. Pracownik Parku przedstawił procesy wulkanizmu Góry św. Anny. Następnie uczniowie przeszli do sanktuarium św. Anny, gdzie zapoznali się z historią świątyni. Góry Stołowe były celem klas 1 Te, 2 s, 1 TA, 1 TG i 1 TR. Wszystkie klasy w siedzibie Ekocentrum w Kudowie Zdroju zapoznały się z geologią, fauną i florą Gór Stołowych oraz historią powstania Parku Narodowego Gór Stołowych. Drugim punktem wycieczki było zdobycie Szczelińca Wielkiego najwyższego szczytu Gór Stołowych oraz przejście szlakiem turystycznym przez szczeliny i labirynty góry.

Klasa 4 TG zapoznała się z fauną i florą Gór Opawskich. Po prelekcji w siedzibie Parku Krajobrazowego w Pokrzywnej uczniowie wykonali budki lęgowe dla ptaków. Następnie szlakiem turystycznym przez Gwarkową Perć i skały Karliki cała grupa udała się do Jarnołtówka.

Organizatorem i kierownikiem wycieczek był Pan Jerzy Kiełb a opiekę sprawowali wychowawcy klas oraz nauczyciele naszej Szkoły.