PDF Drukuj Email
Narodowe Święto Niepodległości
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 09 listopada 2020 10:07

Weźmy sobie do serca słowa Antoniego Franaszka, który napisał, o to te znamienite słowa: ,, (…) Każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara przekazywana była z ojca na syna. Ona nakazywała im pracować i żyć dla Ojczyzny, a jeśli zajdzie potrzeba, oddać dla niej życie. I tak było. Umierali na polach bitew, w więzieniach i na zesłaniu. Dlatego uroczyście obchodząc dzień 11 listopada jako święto narodowe, nie wolno nam o nich zapomnieć, a pamięć o ich poświęceniu winniśmy przekazywać naszym dzieciom i naszym wnukom. Tylko w ten sposób spłacimy dług wdzięczności wobec naszych przodków, którzy cierpieli i przelewali krew, aby Polska była wolna (…).


Anna Pasieka
Katarzyna Florek
wraz z klasami Ib i ITA 
PDF Drukuj Email
Zdalne nauczanie - ważna informacja
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 06 listopada 2020 08:16

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).


 
PDF Drukuj Email
Ważna informacja - zdalne nauczanie
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 26 października 2020 14:57

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23października 2020r.zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 października do 8 listopada wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w trybie nauczania zdalnego według obowiązującego planu lekcji e-dzienniku.

Dyrektor CKZiU Nysa

Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Czy masz kompetencje potrzebne, aby osiągnąć sukces?
Wpisany przez ALitwin   
środa, 21 października 2020 15:52

Kształcenie i szkolenie zawodowe pozwala ludziom na zdobywanie wiedzy????, umiejętności i kompetencji niezbędnych do osiągania sukcesów w pracy. Obecnie co najmniej 85% miejsc pracy w UE wymaga określonego poziomu umiejętności cyfrowych. Chcesz odkryć swój talent? #DiscoverYourTalent. Rozpocznij swoją podróż, dokonaj swojego wyboru.

Weź udział w tygodniu #EUVocationalSkills w swoim regionie  ???? https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/node_pl

 
PDF Drukuj Email
Dzień Edukacji Narodowej 2020
Wpisany przez ALitwin   
środa, 21 października 2020 06:36

Podczas akademii przemawiał dyrektor Henryk Mamala, który wręczył wyróżnienia nagrodzonym nauczycielom i podziękował wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie.  Uroczystość była też okazją do wręczenia dyplomów uczniom, którzy zdobyli I miejsce drużynowo w XXVII Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla Uczniów Szkół Branżowych I Stopnia. 13 techników mechatroników z 4TA otrzymało certyfikaty IPC Specialist za udział w kursie lutowania w ramach projektu " Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Komunikat Dyrektora CKZiU Nysa z dnia 16.10.2020
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 16 października 2020 13:23

Szanowny Rodzicu,
Drodzy uczniowie  

Dyrekcja CKZiU Nysa informuje, że zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w strefie czerwonej  nauka w szkole będzie się odbywała w formie zdalnej  z wyłączeniem zajęć praktycznych i specjalizujących odbywających się w Centrum Kształcenia Zawodowego oraz zajęć w Firmach oraz praktyk zawodowych klas technikum. Oznacza to że zajęcia praktycznej nauki zawodu i wspomniane zajęcia specjalizujące odbywają się stacjonarnie na terenie CKZ zgodnie z planem w e-dzienniku-dotyczy również szkół branżowych wszystkich klas.

W formie stacjonarnej odbywać się również będę niżej wymienione zajęcia:
Programowanie – zajęcia specjalizujące, systemy mechatroniczne kl. IV TA
Pracownia modelowania 3D – kl. IV TG
Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych – zajęcia specjalizujące kl. IV TS

W następnych tygodniach będą uruchomiane kolejne zajęcia w pracowniach w klasach 3 technikum.

Zajęcia zdalne będą realizowane tak jak dotychczas z wykorzystaniem wszystkich narzędzi opolskiej e-szkoły tj. e dziennika, dedykowanej poczty elektronicznej oraz pakietu Office 365. Uczniów proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie w lekcjach on-line zgodnie z planem lekcji umieszczonym w dzienniku.
Wszelkie informacje i komunikaty będą przekazywane przez e-szkołę oraz stronę internetową szkoły. 

Z poważaniem   
Dyrektor CKZiu w Nysie  
Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 15 października 2020 07:54

W dniu 6.10.2020r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w ZSiPO  w Nysie. Naszą szkołę reprezentowali: Adamczyk Jakub, Buńko Damian, Gąsiorek Karol, Głowacki Dawid, Kwaśnik Dawid, Topolnicki Konrad – opiekun Dudek Marek. Po bardzo zaciętej rywalizacji na dystansie 1150m. każdy nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce.
Wyniki końcowe:
1. ZSiPO Nysa
2. ZSE Nysa
3. CKZiU Nysa
4. ZST Nysa
5. LO Carolinum Nysa
 
PDF Drukuj Email
Olimpiada Wiedzy o Mediach - zaproszenie
Wpisany przez ALitwin   
środa, 07 października 2020 09:39


Zapraszamy chętnych uczniów szczególnie z zawodów technik grafiki i technik reklamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Zgłoszenia i rejestracja u opiekuna merytorycznego - p. Joanny Stefanowicz gab. 35a maksymalnie do 15.10.2020r. Regulamin i harmonogram Olimpiady na stronie www.owm.edu.pl
Przystąp do olimpiady: napisz esej, stwórz film, fotoreportaż lub fotocast na jeden z podanych tematów, a następnie sprawdź swe umiejętności i wiedzę podczas testu na etapie okręgowym i na etapie centralnym.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Mamy kolejnych mistrzów lutowania z międzynarodowym certyfikatem IPC Specialist !!!
Wpisany przez ALitwin   
środa, 16 września 2020 07:20


Wakacje w tym roku dla 13-u techników mechatroników z naszej szkoły były nie tylko czasem odpoczynku, ale też dały możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. W dniach 18-21.08.2020r. brali oni udział w prestiżowym kursie dzięki projektowi " Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".
Tematem szkolenia były "Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej wg norm IPC i standardów ESA". Kurs obejmował łącznie 32 godziny zajęć teoretycznych oraz praktycznych i został przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie przez trenerów: pana Adriana Raszkiewicza i pana Łukasza Borowskiego z firmy RENEX Włocławek.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zebrania z rodzicami-komunikat
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 10 września 2020 06:26


Zebrania rodziców uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbędą się 15 września 2020r.( wtorek).


1. Zebranie rodziców uczniów wszystkich klas pierwszych i czwartych o godz. 16.30 z wychowawcami w przypisanych salach.

2. Zebranie rodziców uczniów wszystkich klas drugich o godz. 17.00 w poszczególnych salach.

3. Zebranie rodziców uczniów wszystkich klas trzecich o godz. 17.30 w poszczególnych salach.

>>Wykaz sal<<

Uwaga!!! w związku z okresem pandemii nie odbędzie się ogóle zebranie rodziców uczniów klas pierwszych w auli szkolnej z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

 
PDF Drukuj Email
Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 04 września 2020 06:39

Szanowni Rodzice,
Tak jak już informowałem, że w roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia sanitarne w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i Rodziców, nasza szkoła postanowiła zrezygnować z organizacji grupowego ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży, tzw. NNW szkolnego.
Nie są nam jednak obojętne kwestie zapewnienia uczniom maksymalnego bezpieczeństwa, dlatego  spośród ofert ubezpieczenia jakie otrzymaliśmy, za najbardziej korzystne uznaliśmy indywidualne ubezpieczenie NNW z oferty Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. dostępne wyłącznie na stronie www.bezpieczny.pl.
Jako placówka otrzymaliśmy specjalny link do e-ulotki, umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia szkolnego z 10% zniżką.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 2 z 86