PDF Drukuj Email
WYCIECZKA DO PRAGI I SKALNEGO MIASTA
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 czerwca 2019 06:26

W dniach 04-05 czerwca 2019 r. odbyła się dwudniowa szkolna wycieczka do Czech, w której wzięli udział uczniowie klas 2TE, 2TG, 3TA, 2TA i 1CZ. Opiekowały się nimi nauczycielki: p. Marta Kliś, p. Joanna Tomasiak i p. Angelika Skalska.

4 czerwca o godzinie 6:00 wyruszyliśmy w stronę czeskiej Pragi. Stolicę Czech zwiedzaliśmy w upalny dzień. Zawitaliśmy na rynek Starego Miasta, Hradczany, przeszliśmy się mostem Karola. Widzieliśmy między innymi staromiejski zegar astronomiczny, ratusz i katedrę świętych Wita, Wacława i Wojciecha. Z Pragi pojechaliśmy na nocleg do hotelu do Lądka Zdroju, gdzie czekały na nas obiadokolacja, basen, siłownia i wygodne pokoje.

Następnego dnia po śniadaniu wróciliśmy znów do Czech, tym razem do Adrspach- Skalnego Miasta. Spacerkiem szliśmy wśród form skalnych, zbudowanych z piaskowca, malowniczo wyrzeźbionych przez naturę. Otaczały nas 100 metrowe skalne ściany. Zawędrowaliśmy nad skalny wodospad oraz piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością. Atrakcją był przepływ wieloosobowymi tratwami po górnym jeziorku. 3 godzinna trasa wśród skał i zieleni była ostatnim punktem wycieczki. Do Nysy wróciliśmy wieczorem pełni wrażeń i w dobrym humorze.