PDF Drukuj Email
Nowoczesna biblioteka w nowoczesnej szkole
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 16 września 2019 12:03


Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego / Jan Paweł II
Tym cytatem Jana Pawła II o bibliotece na uroczystym otwarciu naszej nowej biblioteki szkolnej powitaliśmy Starostę powiatu nyskiego - Pana Andrzeja Kruczkiewicza, Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Pana - Kazimierza Darowskiego oraz Skarbnika powiatu – Panią Joannę Burską.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, Pan Starosta, odwołując się do własnych doświadczeń czytelniczych, zachęcił młodzież do wykorzystania możliwości, jakie stwarza nowo otwarta biblioteka. Podkreślił ważną rolę książki w życiu każdego człowieka i zapewnił, że mimo niejednokrotnie negatywnych doświadczeń czytelniczych jest przekonany, że każdy prędzej czy później znajdzie w bibliotece swoje miejsce i swoją książkę.

Obecna biblioteka przeniesiona do nowej części szkoły łączy tradycję z nowoczesnością. Industrialne pomieszczenie wyposażone jest w niezbędny księgozbiór, funkcjonalne meble, stanowiska komputerowe. Wkrótce na stronie biblioteki dostępny będzie również katalog online naszego księgozbioru.
Czytanie książek to nie relikt przeszłości, ale powód do dumy.


Zaglądajcie do nas i przekonajcie się sami.
ZAPRASZAMY!