PDF Drukuj Email
DRZWI OTWARTE W „MECHANIKU”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 03 kwietnia 2024 00:00


W dniu 27 marca 2024r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosili młodzież ze szkół podstawowych na Drzwi Otwarte. Gości zapoznano z ofertą kierunków kształcenia dla technikum i szkoły branżowej na rok 2024/2025. W trakcie spaceru po szkole zaprezentowano Izbę Tradycji, w której przez lata zgromadzono pamiątki, dokumenty i przedmioty utrwalające długą historię placówki. Młodzież odwiedziła stoisko promujące naukę języków obcych, multimedialną bibliotekę i obiekty sportowe. Ośmioklasiści zajrzeli do nowoczesnych i bogato wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były pokazy symulatora spawania, a także prezentacja projektów wykonanych przez uczniów z CKZiU. Młodzi goście wzięli również udział w krótkim pokazie BLS.

W ramach Dni Otwartych w CKZiU, odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo szkoły. Rywalizowały ze sobą reprezentacje klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Najlepszym zespołem okazali się uczniowie klas drugich. Kolejne miejsca to klasy pierwsze, czwarte i trzecie. Udział brało czterdziestu uczniów. turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał sporą "widownię". Sędziowali i prowadzili rozgrywki nasi nauczyciele wf., pan Witold Rybotycki i Marek Dudek.

Nasza szkoła nieustannie pracuje nad tym, aby przygotować młodzież do warunków współczesnego świata i sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy. CKZiU pozwala zdobyć konkretne kompetencje i zawód , równocześnie oferuje wykształcenie ogólne, by móc zdać maturę.

Jeśli jeszcze nie byłeś u nas, to wejdź na naszą stronę internetową lub Instagram, dołącz do szkolnego fb. Sprawdź, jakie kierunki kształcenia oferuje „Mechanik” na 2024/2025 rok.

Czekamy na przyszłych techników i uczniów szkoły branżowej.