PDF Drukuj Email
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 17 października 2011 00:00

Uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej odbyła się w auli ZSM w Nysie w dniu 13 października 2011 roku. Życzenia i podziękowania od uczniów przyjęli obecni i emerytowani:  dyrektorzy ZSM i CKP, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji . Pani dyrektor Kruk – Różak i pan dyrektor Henryk Mamala przyjęli symboliczne bukiety kwiatów dedykowane wszystkim pracownikom obu szkół za uczenie szacunku dla drugiego człowieka i wskazywanie właściwej drogi edukacyjnej. Następnie głos zabrała Pani dyrektor ZSM Danuta Kruk- Różak.


Uczniowie zaprezentowali w zarysie historycznym kształtowanie się Komisji Edukacji Narodowej w XVIII w. , jej zadania i najważniejsze postaci  polskiej nauki. Uroczystość związana była również z 65 jubileuszem szkoły.  Kronika w formie prezentacji multimedialnej pt. „Zespół Szkół Mechanicznych dawniej i dziś” przypomniała minione lata,  związane z powstaniem i funkcjonowaniem szkoły  od roku 1946 po czasy współczesne. Była ona gestem wdzięczności i pamięci złożonym pracy wielu ludzi: dyrektorów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i uczniów, którzy przyczynili się do powstania i trwania naszej placówki. Na zakończenie uroczystości młodzież zaprosiła wszystkich do obejrzenia i wysłuchania części artystycznej. Dla gości zatańczyli jave’a Przemysław Krawczyk z kl. II TA i Agata Krawczyk ( gościnnie uczennica gimnazjum), recytowali wiersze: Marcin Humnicki i Sebastian Zwoliński z kl. II TE, zagrali w skeczu: Bartek Wiktor , Marek Guga, Paweł Nowakowski, Patryk Głogowski z kl. II TE, zatańczyli członkowie grupy Nysa Jumpers Team w składzie: Przemek  z kl. IITA, Mateusz i Dawid ( gościnnie z LO „Carolinum”) oraz zagrali i zaśpiewali reggae i rocka :Dawid Urbański z kl. I TS, Mateusz Gruszka z kl. IIITA, Grzegorz Kukulski i Przemek Krawczyk z kl. IITA, Wojciech Zelent z kl. IV TA, Gracjan Wolski (gościnnie z gimnazjum w Paczkowie). Głównym narratorem był Damian Krasoń , zaś komentatorem obu prezentacji Bartek Wiktor , obaj z kl. II TE. Obsługą techniczną zajmowali się Jacek Makuch i Robert Dysiewicz z kl. IV TB.

Nad całością uroczystości  czuwali organizatorzy: mgr Joanna Tomasiak i mgr Tomasz Trubiłowicz.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości

Po uroczystości w auli szkolnej goście udali się na spotkanie i poczęstunek , które przygotowały: mgr Sylwia Grabowska i mgr Jadwiga Herman- Wojciechowska.

Poprawiony: czwartek, 27 października 2011 06:40