PDF Drukuj Email
Rajd Pierwszaka
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 18 października 2011 06:35

Tradycją Zespołu Szkół Mechanicznych stał się Rajd Pierwszaka, który w tym roku szkolnym odbył się 5 października. Po uroczystym pasowaniu na uczniów „Mechanika” uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali  udział w pieszym rajdzie nad Jezioro  Nyskie.
Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego  przygotowali dla uczniów wiele niespodzianek. Impreza rozpoczęła się „ na sportowo”.

Drużyny klas musiały  zmierzyć się w czterech konkurencjach sportowych- rozgrywkach w piłkę siatkową i nożną, w przeciąganiu liny oraz na torze przeszkód.

Klasa

Piłka siatkowa

Piłka nożna

Przeciąganie liny

Tor przeszkód

Suma punktów

Miejsce

I TA

5

1

5

3

14

III

I TE

4

3

1

5

13

IV

I TS

6

6

3

4

19

I

I AZ

0

3

6

2

11

V

I BZ

0

5

4

6

15

II

I ZS

0

1

2

1

4

VI

Następnie miały miejsce otrzęsiny uczniów las pierwszych.  Inspiracje i pomysły do imprezy były autorstwa starszych kolegów z samorządu uczniowskiego, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali dla swoich młodszych kolegów trzy  konkurencje  „na wesoło”:
•    Zagadki  o szkole, uczniach i nauczycielach
•    Konkurs dla wychowawców klas- Kto więcej piątek postawi swoim uczniom?
•    Zadanie dla całej grupy, polegające na związaniu ze swoich rzeczy jak najdłuższego sznura.


Oto wyniki  konkurencji dla uczniów i ich wychowawców:

Klasa

Quiz

Piątki

Sznur

Apteczka i kamizelka

Suma punktów

Miejsce

I TA

4

3

4

2

13

II

I TE

4

4

1

2

11

III

I TS

2

2

5

2

11

III

I AZ

4

1

2

2

9

IV

I BZ

4

5

3

2

14

I

I ZS

4

1

2

2

9

IV


Po licznych próbach wytrzymałości  i „otrząśnięciu” z kocich przyzwyczajeń uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów „Mechanika”.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy wspólnie przystąpili do wielkiego grillowania. Wszystkim smakowały pyszne kiełbaski upieczone na ognisku.

Po rajdzie, na apelu szkolnym zostały uczniom wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie, dyplomy za konkurencje sportowe wraz z nagrodami.

Organizatorami Rajdu Pierwszaka byli nauczyciele : mgr Tamara Korus, mgr Witold Rybotycki, mgr Krzysztof Hoffman , mgr Łukasz Grochowski oraz  mgr Marek Dudek.


Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2011 09:43