PDF Drukuj Email
Sukces naszych Zawodowców !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 15 kwietnia 2025 09:47

4 kwietnia z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbył się Wojewódzki Finał Opolskiej Ligi Zawodowców w branży elektrycznej i mechatronicznej. Impreza organizowana była przez Opolskie Centrum Edukacji i CKZiU Nysa a patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Opolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.
Finał otworzył dyrektor CKZiU Nysa Henryk Mamala oraz Mieczysław Biel kierownik Pracowni Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego Opolskiego Centrum Edukacji.

Przywitali oni znakomitych Gości: Piotra Łabę zastępcę dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Opolu, Danutę Sieradzką starszą wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Opolu, Ewelinę Policińską nauczycielkę konsultantkę Pracowni Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego Opolskiego Centrum Edukacji.
W finale udział wzięło 6 elektryków i 6 mechatroników, którzy zwyciężyli w szkolnych eliminacjach zdobywając największą ilość punktów w teście teoretycznym i uzyskując najlepszy czas. W czasie samego finału do wykonania było zadanie praktyczne, które zostało przygotowane przez doświadczonych nauczycieli kształcenia zawodowego.

Po trzygodzinnych zmaganiach z zadaniem najlepszy wynik wśród mechatroników uzyskał uczeń nyskiego „Mechanika” Mateusz Kraczmar z klasy 3TA, drugie miejsce dla Łukasza Barona z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Trzecie miejsce na podium wywalczył Kamil Biernat również z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.
Wśród elektryków zwyciężył Dawid Łuniewski z Zespołu Szkół Zawodowych z Brzegu a świetne drugie miejsce zajął Maciej Koperniak z nyskiego „Mechanika”. Trzeci był Łukasz Larysz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie Koźlu.
Zadania oceniane były przez Jury, w skład którego weszli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Wojciech Błaszczyk nauczyciel konsultant Pracowni Wspomagania Szkół, Zygfryd Kulig nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, Elwira Bamburowicz nauczyciel  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie Koźlu.
W skład Jury weszli również przedstawiciele pracodawców: Wojciech Kulczycki ZPC Otmuchów w branży mechatronicznej oraz Jacek Mirek ENERTIG Zarządzanie Energią z w branży elektrycznej.
Pracownię na Finał Ligi przygotowali: Krzysztof Wójcik i Jan Sebastian Zasępa
Brawa dla Zwycięzców i gratulacje dla wszystkich uczestników!!!