PDF Drukuj Email
Komunikat w sprawie przedłużenia okresu zdalnej nauki do 24.05.2020
Wpisany przez ALitwin   
sobota, 25 kwietnia 2020 06:47

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

 
PDF Drukuj Email
Pożegnanie klas maturalnych
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 24 kwietnia 2020 10:42


 
PDF Drukuj Email
Komunikat w sprawie przedłużenia okresu zdalnej nauki do 26.04.2020
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 14 kwietnia 2020 06:31

Szanowni Rodzice
Drodzy uczniowie

Informuję ze zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 okres zdalnej nauki został przedłużony do dnia 26.04.2020 r.

Jednocześnie przypominam ze w tym okresie zajęcia realizowane są według zmienionego planu lekcji umieszczonego w e-dzienniku. Do pełnego wymiaru z dniem 15.04.2020 zostają przywrócone zajęcia z religii oraz wychowania fizycznego.

Zgodnie z przyjętym planem pracy klasyfikacja klas maturalnych odbędzie się w dniu 21.04.2020r

Dyrektor
CKZiU w Nysie
Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Konsultacje dla rodziców
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 03 kwietnia 2020 17:56

Konsultacje z rodzicami i prawnymi opiekunami odbędą się w dniu 7.04.2020 w godzinach od 16.00 do 18.00

Odbywać się będą z wykorzystaniem następujących narzędzi:

  • poczta elektroniczna Outlook 365 - aby wyszukać nauczyciela-wpisz w nowej wiadomości w polu DO jego imię i nazwisko
  • Microsoft Teams /Czat i Videoczat/ - aby rozpocząć rozmowę z nauczycielem w zakładce Czat - wpisz w wyszukiwarce jego imię i nazwisko
  • eDziennik,
  • Messenger,
  • WhatsApp,
  • telefonicznie – po uzgodnieniu z wychowawcami i nauczycielami.
  • Pedagog Szkolny dostępny pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2020 18:27
 
PDF Drukuj Email
Praca zdalna - komunikat
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 24 marca 2020 06:46

Szanowny Rodzicu  
Drodzy uczniowie
 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej został przedłużony do dnia 10.04.2020 okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem korono wirusa . Wprowadzono również obowiązek realizacji zajęć dydaktycznych w tym okresie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Warunki realizacji kształcenia na odległość w CKZIU w Nysie:

1. Zajęcia realizowane będą jak dotychczas z wykorzystaniem narzędzi opolskiej e szkoły:

- e dziennika  
- dedykowanej poczty elektronicznej

2. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zastają zawieszone następujące zajęcia:

- nauczanie indywidualne
- praktyki zawodowe w zakładach pracy  
- kursy kwalifikacyjne  
- kursy dokształcające   
- nauka jazdy samochodem kat B
- turnusy dokształcające młodocianych pracowników

3. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zastają ograniczone następujące zajęcia:

Zajęcia praktycznej nauki zawodu i zajęcia specjalizujące (w wymiarze tygodniowym):

Branżowa Szkoła I –kl. pierwsze - 2 godziny, kl. drugie i trzecie - 4 godziny (po 2 godziny dziennie)

Technikum - kl. pierwsze - 2 godziny; kl.  drugie i trzeci – 3 godziny
Zajęcia z wychowania fizycznego – 1 godzina w tygodniu
Religia – 1 godzina w tygodniu

4. Zajęcia będą realizowane według zmienionego planu lekcji umieszczonego w e- dzienniku i , powinny się odbywać w godzinach od 8.00 – 15.00.

5. Tematy realizowanych treści programowych w danym dniu z danego przedmiotu będą wpisywane na bieżąco w e dzienniku.

6.Zadania na dany dzień wysyłane będą za pośrednictwem dedykowanej poczty elektronicznej a komunikaty wychowawców za pośrednictwem e dziennika.

7.Oceny ze sprawdzonych prac wpisywane będą w e dzienniku na zasadach dotychczasowych.

8.Konsultacje indywidualne z nauczycielami odbywać się będą z wykorzystaniem następujących narzędzi; Microsoft Teams/Czat i Videoczat/,  Messenger, WhatsUppitp.lub telefonicznie – po uzgodnieniu z wychowawcami i nauczycielami.

Przypominam ze każdy uczeń Centrum na e-szkole ma swoje dedykowane konto, na które są wysyłane materiały do nauki i informacje o materiałach źródłowych i zasobach internetowych, z których może skorzystać. W zasobach poczty wszyscy uczniowie mają do dyspozycji /za darmo/ przeglądarkową wersje pakietu Office 365 oraz dostęp do dysku wirtualnego OneDrive. Każdy uczeń może również za darmo pobrać pakiet Office 365 na swój komputer.

Każdy uczeń ma obowiązek codziennego logowania się do e dziennika w celu sprawdzenia, jaki temat jest realizowany oraz do dedykowanej poczty elektronicznej w celu pobrania materiałów do pracy.

Uczniowie którzy nie podejmą kształcenia na odległość na zasadach określonych powyżej ocenieni będą według obowiązującego WZO i mogą być nieklasyfikowani.

Dyrektor  
CKZiU w Nysie  
Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Deklaracje poprawkowe sesja czerwiec-lipiec 2020
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 20 marca 2020 15:17

Uczniowie, absolwenci, którzy nie zdali egzaminu lub jednej z jego części /pisemnej lub praktycznej/ mogą składać deklarację do egzaminu poprawkowego w sesji czerwiec-lipiec 2020.

Wypełnioną deklarację należy przesłać pocztą elektroniczną do dnia 27 marca 2020 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wypełnianie deklaracji: drukujemy wersję pdf lub docx wypełniamy, podpisujemy, skanujemy i wysyłamy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

deklaracja pdf

deklaracja /word/

 
PDF Drukuj Email
eSzkoła - konta uczniowieskie - PILNY KOMUNIKAT !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 marca 2020 12:24

 
PDF Drukuj Email
UWAGA-ZDALNA NAUKA WARUNKI
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 13 marca 2020 18:28

UWAGA !!!

Rodzice i uczniowie ze względu na zaistniałą sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem od dnia 16 marca 2020 do odwołania przechodzimy na zdalne wspomaganie nauczania. Każdy uczeń CKZiU Nysa posiada dostęp do edziennika /ma swój login/ a tym samym do zasobów eSzkoły.

I właśnie jedynie w eSzkole odbywać się będzie e-learning, wymiana materiałów, prac, zadań itp. między nauczycielami a zespołami klasowymi i uczniami.

Każdy uczeń ma OBOWIĄZEK CODZIENNEGO LOGOWANIA się w swojej dedykowanej poczcie elektronicznej, która jest składnikiem eSzkoły. W poczcie będzie otrzymywał zadania od nauczycieli prowadzących zajęcia ale też będzie przesyłał swoje zadania nauczycielowi.

W zasobach poczty wszyscy uczniowie maja do dyspozycji /za darmo/ przeglądarkową wersje pakietu Office 365 oraz dostęp do dysku wirtualnego OneDrive. Każdy uczeń może również za darmo pobrać pakiet Office 365 na swój komputer.

Instrukcja jak wejść na dedykowaną pocztę elektroniczną
Instrukcja korzystania s OneDrive

Po pierwszym zalogowaniu i "wzbudzeniu" konta uproszczona ścieżka logowania do konta Office 365 dla PC i dla smartonów.

Czas wymuszonej przerwy to nie wakacje ale czas, w którym musimy pokazać że nasza wiedza informatyczna to nie tylko granie i serfowanie w internecie ale umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi jakie mamy do dyspozycji w „Mechaniku”.

To czas, w którym musimy mimo przeszkód przygotowywać się do matury i egzaminów zawodowych- zdajmy wspólnie ten egzamin!!!


Dyrekcja CKZiU Nysa

w razie pytań: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email
PILNY KOMINIKAT MEN
Wpisany przez ALitwin   
środa, 11 marca 2020 15:00

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat Ministra Edukacji Narodowej

 
PDF Drukuj Email
PILNY KOMUNIKAT-Kursy i turnusy pozaszkolne
Wpisany przez ALitwin   
środa, 11 marca 2020 14:20


Zawieszenie zajęć na turnusach i kursach w formach pozaszkolnych

Planowane turnusy od dnia 16 marca br. zostają przesunięte o dwa tygodnie, czyli na dzień dzisiejszy planujemy rozpocząć  30 marca br.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Zajęcia w formach pozaszkolnych, tzw kursy zostają również przesunięte, bliższych informacji prosimy szukać na stronie ckp w zakładce KURSY.

 

Teresa Karol - Dział Szkoleń

 
PDF Drukuj Email
Co musisz wiedzieć o koronawirusie?
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 06 marca 2020 09:02
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 7 z 88