PDF Drukuj Email
Wojewódzki Konkurs „Polska w NATO”
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 21 grudnia 2010 08:31

Do etapu wojewódzkiego VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO” zakwalifikowało się pięciu uczniów naszej Szkoły:
Maciej Biliński        IV T
Łukasz Biliński        II TM
Bartłomiej Górny        II TA
Mateusz Marcinkowski    II TM
Szymon Pawlinów        II TE
Zmagania wojewódzkie odbyły się w sobotę 11 grudnia 2010r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu.

Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczął się test pisemny. Etap wojewódzki odbywał się w tym samym dniu i o tej samej godzinie w całej Polsce.
Nasi reprezentacji wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu NATO, ONZ i Unii Europejskiej. Największy sukces odniósł Mateusz Marcinkowski zajmując II miejsce i tym samym zapewnił sobie udział w Finale Centralnym, który odbędzie się w styczniu 2011 w Warszawie.


W finale centralnym uczestniczy tylko 2 najlepszych uczniów z każdego województwa. Nagrodą dla pierwszych ośmiu finalistów etapu centralnego jest wyjazd do Kwatery Głównej NATO w Brukseli. Tegoroczny sukces jest największym dotychczasowym osiągnięciem naszej Szkoły w ośmioletniej historii tego Konkursu.
Wszyscy nasi uczniowie otrzymali imienne dyplomy od Kuratora Oświaty w Opolu.
Łącznie w Wojewódzkim Konkursie wzięło udział 16 szkół z województwa opolskiego.

Opiekunem uczniów był Pan Jerzy Kiełb.