PDF Drukuj Email
Finał Centralny Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 19 stycznia 2011 10:07

8 stycznia 2011 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbył się finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO – Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat”.
Patronat honorowy nad finałem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Naszą szkołę oraz województwo opolskie reprezentował uczeń Mateusz Marcinkowski z klasy II TM.

Konkurs „Polska w NATO realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stałym Przedstawicielstwem RP przy NATO oraz Pionem Dyplomacji Publicznej Kwatery Głównej NATO.

Uczestników VIII edycji konkursu powitał Mirosław Sielatycki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Do Centralnej Komisji Konkursowej zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej, Akademii Obrony Narodowej; przewodnictwo nad pracami Komisji objął Komendant – Rektor AON gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak.

Celem konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji jest uświadomienie znaczenia uczestnictwa naszego kraju w systemie zbiorowej obrony i bezpieczeństwa międzynarodowego.

W Finale wzięło udział 32 uczniów, dwie najlepsze osoby wyłonione w finałach wojewódzkich.
"Mechanik" oraz województwo opolskie reprezentował uczeń Mateusz Marcinkowski z klasy II TM.
Drugą reprezentantką opolszczyzny była uczennica z LO w Oleśnie.
Pomimo, że Mateuszowi nie udało się awansować do ośmioosobowej grupy laureatów, to fakt uczestnictwa w Finale Centralnym jest pierwszym tak wysokim od 8 lat osiągnięciem naszej Szkoły w tym konkursie.

Wszyscy uczestnicy finału VIII edycji konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Akademię Obrony Narodowej.

Opiekunem ucznia był Pan Jerzy Kiełb.

Poprawiony: środa, 19 stycznia 2011 11:09