PDF Drukuj Email
Szkolny konkurs polonistyczny „Język piękny i poprawny” dla klas pierwszych
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 07 lutego 2011 10:14

Reprezentacje  pięciu klas pierwszych technikum i szkoły zawodowej wzięły udział w potyczkach językowych w auli ZSM w dniu 4 lutego 2011. Dla zawodników polonistki przygotowały osiem zadań. Kalambury okazały się najlepszą bronią w walce o cenne punkty.

Trudność natomiast sprawiła poprawność ortograficzna oraz znajomość znaczenia zapożyczeń wyrazowych stosowanych we współczesnej polszczyźnie. Mimo wszystko walka o punkty była zacięta, świadczyła o tym  dogrywka, która ostatecznie rozstrzygnęła o klasyfikacji miejsc.

I miejsce wywalczyli uczniowie kl. 1TA- Krystian Nowak i Przemysław Krawczyk. Na II miejscu uplasował się zespół z klasy 1TS: Dawid Zieliński i Michał Derewecki, zaś III miejsce zdobyli reprezentanci kl. I TE: Damian Krasoń i Dawid Stawiarz.
Zawziętej rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nad całością czuwały organizatorki konkursu : mgr Joanna Tomasiak i mgr Izabela Jastrzębska , zaś ich pracę w jury wspomagała mgr Beata Pelc.
Za rok kolejna część polonistycznego konkursu dla klas pierwszych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2011 10:25