PDF Drukuj Email
DRZWI OTWARTE W „MECHANIKU”
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 21 kwietnia 2022 06:36W dniu 13 kwietnia 2022r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosili młodzież ze szkół podstawowych na Drzwi Otwarte. Gości zapoznano z bogatą ofertą kierunków kształcenia dla technikum i szkoły branżowej na rok 2022/2023. W trakcie spaceru po szkole zaprezentowano Izbę Tradycji, w której przez lata zgromadzono pamiątki, dokumenty i przedmioty utrwalające długą historię placówki. Młodzież odwiedziła stoisko promujące naukę języków obcych, bibliotekę i obiekty sportowe. Gospodarze zaprosili ośmioklasistów do nowoczesnych i bogato wyposażonych pracowni z grafiki i poligrafii cyfrowej , reklamy, robotyki, mechatroniki, elektryki, mechaniki samochodowej, obsługi obrabiarek CNC, a także do spawalni i stolarni.

W nich prowadzi się zajęcia praktycznej i teoretycznej nauki zawodu. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających był pokaz robota Lego oraz pracy na symulatorze spawania, a także prezentacja projektów wykonanych przez uczniów z CKZiU. W trakcie imprezy było stoisko firmy Mega z Nysy, która promowała zawód ślusarz. Goście wzięli również udział w krótkim szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Podczas Drzwi Otwartych każdy miał okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami z „Mechanika” o zawodach przyszłości, m.in. o  mechatronice, elektryce, mechanice, odnawialnych źródłach energii, grafice i procesach poligraficznych, reklamie, elektromechanice pojazdów samochodowych. Szkoła nieustannie pracuje nad tym, aby przygotowywać młodzież do warunków współczesnego świata i sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.
Mamy nadzieję, że ośmioklasistów zainteresowała oferta „Mechanika” i we wrześniu przekroczą drzwi naszej szkoły. Czekamy na młodych techników i uczniów szkoły  branżowej.