PDF Drukuj Email
Umowa partnerska z Zakładem Mega
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 07 listopada 2022 07:18


W dniu 28 października w Izbie Tradycji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Szkołą a Mega Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o.
Umowa podpisana przez pana Dyrektora Henryka Mamalę oraz pana Prezesa Piotra Krechowieckiego ma na celu podjęcie wspólnych działań w kierunku stwarzania przestrzeni do rozwoju zawodowego dla osób zainteresowanych kształceniem w kierunkach: technik mechanik, ślusarz, spawacz, specjalista ds. spawalnictwa. Zdobywaniem przez uczniów wiedzy podczas odbywania zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.


Umowa zawiera również ważne punkty dotyczące wsparcia przez Spółkę realizacji strategii współpracy biznes - edukacja w ramach promowania kształcenia zawodowego, w tym w szczególności poprzez stworzenie klasy patronackiej w zawodzie: ślusarz, operator obrabiarek skrawających w roku szkolnym 2022/2023, gdzie Spółka dodatkowo wystąpi w roli fundatora stypendium na zasadach odrębnego regulaminu, obejmie patronat nad utworzoną klasą i umożliwi odbycie praktyk w Spółce.


W ramach współpracy Spółka przekazała na warsztaty szkolne CKZ komplet imadeł stołowych oraz przyrządy miernicze do zajęć w pracowni metrologii. Warsztaty otrzymały również wsparcie w zakresie materiałów do pracowni obrabiarek skrawających oraz do ćwiczeń na spawalniach.
Za realizację umowy w CKZiU Nysa odpowiada wicedyrektor Adam Litwin a w Spółce pani HR Biznes Partner Dominika Krupiak.