PDF Drukuj Email
Historyczny, pierwszy występ żeńskiej reprezentacji CKZiU w Nysie
Wpisany przez ALitwin
poniedziałek, 14 listopada 2022 07:17

9 listopada odbyły się Mistrzostwa Nysy w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w nyskim "Rolniku". Spośród 7 szkół średnich w Nysie, w zawodach udział wzięły reprezentacje ZSE w Nysie, ZSiPO w Nysie oraz nasze dziewczyny.
Dla zawodniczek CKZiU występ ten był pierwszym w historii szkoły. Założeniem, które postawiliśmy sobie było: stworzenie drużyny, zdobywanie doświadczenia i zaistnienie na arenie reprezentacji żeńskich w siatkówce.

Nasze dziewczyny zaprezentowały się naprawdę dobrze i stoczyły zacięty bój z reprezentacją "Ekonomika", ulegając ostatecznie 1:2. Warto dodać, że mecz ten miał emocjonujący przebieg. Pierwszy set to dominacja "Mechaniczek". Jego początek to wynik 10:1 dla naszych dziewczyn, a wynik końcowy to 25:18. Drugi set po zaciętej walce, idąc punkt za punkt zakończył się wynikiem 25:22 dla ZSE. Trzeci set "-break", również obfitował w emocje. Najpierw "Ekonomik" prowadził dwoma punktami, następnie to nasze dziewczyny uzyskały trzy punktową przewagę. Ostatecznie wynik seta to 15:10 na korzyść naszych rywalek.

Podsumowując: zdobyliśmy pierwsze "szlify" jako reprezentacja, dobrze zaprezentowaliśmy się jako drużyna i nabraliśmy apetytu na więcej.