PDF Drukuj Email
Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Unihokeju
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 15 listopada 2022 10:06


14 listopada odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Unihokeju. Rozegrane zostały w OSiR Niemodlin. Do turnieju, po wcześniejszych eliminacjach, przystąpiło 7 najlepszych drużyn województwa opolskiego.Nasza szkolna reprezentacja jako vice mistrz województwa, wspólnie z nyską "Budowlanką", jako mistrzem województwa, zapewniła sobie udział w zawodach. Trzecim reprezentantem powiatu nyskiego, po eliminacjach był "Rolnik". W fazie rozgrywek grupowych pokonaliśmy mistrz powiatu Kietrz wynikiem 8:0. Drugim naszym rywalem grupowym była "Budowlanka", z która wygraliśmy 5:2. Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca i w półfinale trafiliśmy na "Rolnik", któremu po emocjonującej i wyrównanej walce ulegliśmy 1:2.

W ten sposób znaleźliśmy się w strefie waliki o brąz. Naszym rywalem ponownie był mistrz województwa z lat poprzednich, nyska "Budowlanka", którą pokonaliśmy ponownie w jeszcze lepszym stylu 5:1. Rozgrywki zakończyliśmy na 3 miejscu, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Województwa Opolskiego. Duża część naszej drużyny to uczniowie klas pierwszych.

Skład naszej drużyny:

 • Janoszek Paweł-3 bramki
 • Kalisz Piotr
 • Kokoszka Miłosz-4 bramki
 • Ludwik Patryk
 • Ojak Mikołaj-3 bramki
 • Papin Dmytro
 • Pietrucha Łukasz
 • Proszkowiec Dominik
 • Tarasek Jan-1 bramka
 • Grubizna Piotr-7 bramek
 • Grabowski Szymon


opiekun: Krzysztof Hoffman