PDF Drukuj Email
Otwarcie wirtualnej strzelnicy
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 20 grudnia 2022 00:00


20 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy. W otwarciu wirtualnej strzelnicy uczestniczyli Violetta Porowska Poseł na Sejm RP, Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski, Damian Nowakowski Wicestarosta Nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu  oraz przedstawiciele szkoły z dyrektorem Henrykiem Mamalą.

Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie będą mogli doskonalić zasady przede wszystkim bezpiecznego posługiwania się bronią. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii będzie można tu ćwiczyć umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej, w różnych warunkach i na różnych na różnych odległościach. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 261 440 zł, przy czym Powiat Nyski otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej, w wysokości 200 000 zł.
W ramach realizowanego zadania otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na adaptację pomieszczeń pod strzelnicę oraz na zakup wyposażenia szkoleniowego.