PDF Drukuj Email
eTwinning w "Mechaniku"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 03 stycznia 2023 07:23


Grupa uczniów z naszej szkoły bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning, który jest realizowany przez cały bieżący rok szkolny. Tematem projektu jest wpływ gier na życie uczniów, pozytywne i negatywne aspekty grywalizacji ("Effects Of Games On Teens: The Good, The Bad and The Useful"). W ramach pracy przy projekcie uczniowie m.in. przygotowali powitalne video (link poniżej), brali udział w ankiecie na temat gier, przedstawili opisy siebie i swoich zainteresowań, a także stworzyli logo projektu. W projekcie, oprócz naszej szkoły,  biorą udział szkoły z Hiszpanii, Grecji oraz Turcji. Wszelkie aktywności uczniów odbywają się w języku angielskim, więc uczniowie mają okazję praktykowania języka, którego uczą się w szkole na lekcjach. Na styczeń zaplanowane jest pierwsze z kilku spotkań online, podczas którego uczniowie zapoznają się z rówieśnikami z innych krajów oraz wykonają zadania projektowe. W kolejnych miesiącach uczniowie będą m.in., pracować w międzynarodowych grupach w celu realizacji poszczególnych zadań zaplanowanych w harmonogramie projektu.
Założycielem projektu i szkolnym koordynatorem jest nauczyciel języka angielskiego, Piotr Kocierz.
Film promujący projekt: https://vimeo.com/783262664