PDF Drukuj Email
OBCHODY DNIA PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 07 marca 2023 11:08


Dnia 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym dniu uczniowie naszej Szkoły, reprezentanci Pocztu Sztandarowego, brali udział w obchodach upamiętniających te prześladowane osoby, za ich walkę o Wolną Polskę. Uroczystość miała początek w Nysie przy ul. Dąbrowskiego pod budynkiem, na którym zawieszona jest tablica upamiętniająca jednego z Żołnierzy Wyklętych, a był nim mjr. Hieronim Dekutowski pseudonim „Zapora”.

Pod tablicą delegacja uczniów naszej Szkoły zapaliła znicz ku pamięci tego Bohatera.
Następnie Uroczystość przeniosła się pod pomnik Patriotów Polskich. Przemarsz nastąpił wraz z Pocztami Sztandarowymi wszystkich Szkół i Podmiotów Powiatu i Gminy Nysa.
Na początku Odśpiewano Hymn Państwowy a następnie delegacje złożyły wieńce kwiatów pod pomnikiem.