PDF Drukuj Email
Seminarium-"Współczesne źródła światła i jego zastosowanie"
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 10 marca 2023 11:45


W dniu 8 marca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży elektrycznej, którego tematem było:,, Współczesne źródła światła i jego zastosowanie". Spotkanie rozpoczął wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Nysie  Pan Zbigniew Krzewski, który przywitał przybyłych nauczycieli: Panią Danutę Gąsiorek, Panów Krzysztofa Wójcika,Grzegorza Studzińskiego, Mirosława Wiatra, Henryka Kozłowskiego, Szymona Orzeszko oraz uczniów z klas o profilu elektrycznym:
1e, 3e, III TE, IV TE Następnie wicedyrektor Zbigniew Krzewski przedstawił głównego prelegenta Pana Bogdana Pelca.
Pan Bogdan zaprezentował Oświetlenie,które kreuje atmosferę w domu i może w niesamowity sposób wpłynąć na ostateczny wygląd wnętrz, źródła tego światła powinny znajdować się tam, gdzie są potrzebne, a dobre rozplanowanie jest kluczem do sukcesu.
Oświetlenie dawniej i dziś.

Żarówki są częstym wyborem ze względu na rodzaj światła, jednak ich eksploatacja jest droga, dlatego też  stopniowosą wypierane przez energooszczędne warianty.
Oświetlenie LED w ostatnich latach jest na tyle modne, że wypiera nie tylko żarówki tradycyjne, ale również świetlówki i halogeny. Ledy są  nie tylko substytutami żarowych źródeł światła, ale również dają szansę na optymalne urządzenie wnętrz, poprzez montowanie w półkach, stopniach, progach czy różnych uchwytach. Dają wielką możliwość tworzenia wymarzonego oświetlenia przez miniaturyzację oraz szeroki zakres barw do wyboru.Taśmy z diodami w najróżniejszych kolorach, mogą  migać, pulsować czy mienić się tęczowymi kolorami to popularne w ostatnich latach rozwiązanie, które wprowadza sporo nastroju w wybranych częściach mieszkania. Diody na taśmie można zamontować w dowolnym miejscu i mogą działać na załączony do kompletu pilot.
Po prezentacji głos zabrał wicedyrektor Centrum Pan Zbigniew Krzewski, który podziękował przybyłym nauczycielom i uczniom,poprosił o duże brawa w ramach podziękowania dla Pana Bogdana Pelca za bardzo ciekawą prezentację o współczesnych źródłach światła i jego zastosowaniu w naszym codziennym życiu.
Opracował: Zbigniew Krzewski