PDF Drukuj Email
TURNIEJ WEDZY POŻARNICZEJ 2023
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 27 marca 2023 11:00

2 marca w CKZiU odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023, w którym wzięło udział 28 osób (zwycięzcy eliminacji klasowych). Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu pożarnictwa, w wyniku czego wyłoniono dwóch zwycięzców: Kacper Sytnik z kl. IVTB otrzymał maksymalną ilość punktów, drugim laureatem został Adrian Adamczyk z klasy ITP. Konkurs został przeprowadzony przez Panią Beatę Pelc. Kacper i Adrian reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 24 marca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. W konkursie wzięło udział 23 uczniów w trzech grupach wiekowych.  Eliminacje gminne otworzyli Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nysie –Marcin Skalny, Zastępca Dowódcy JRG 1 w Nysie – Tomasz Durejko, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nysie – Stanisław Czepiel, Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Nysa – Dantua Naciasta, przedstawiciel OSP Przełęk – Adrian Kołodziej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym był test z wiedzy pożarniczej, a drugim dogrywka dla tych uczestników, którzy otrzymali w części pisemnej tę samą ilość punktów. Do tego etapu zakwalifikował się Kacper i musiał odpowiedzieć na zadane pytania. W naszej grupie wiekowej reprezentanci CKZiU zakończyli konkurs z bardzo dobrymi wynikami.
Kacper Sytnik zajął III miejsce, Adrian Adamczyk otrzymał wyróżnienie (przegrał jedynie dwoma punktami w walce o podium).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Informujemy, że Kacper będzie reprezentować CKZiU na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 18 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie. Życzymy powodzenia!
Opracowała: Beata Pelc