PDF Drukuj Email
Pokazy sprzętu Makita
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 03 kwietnia 2023 11:58

W dniu 29.032023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej. Spotkanie zorganizowane było we współpracy z - Makita Sp. z o.o.
Temat seminarium dotyczył „Pokazu maszyn firmy Makita” stosowanych w różnych branżach. Osobą prowadzącą seminarium połączone z pokazem był Pan Piotr Taratorkin, doradca techniczny firmy Makita. Pan Piotr wystąpienie rozpoczął od przedstawienia działalności firmy Makita, wrazz nakreśleniem jej historii. Podkreślił że firma Makita jako jedyny producent maszyn z branży odszedł od narzędzi spalinowych na rzecz maszyn i urządzeń zasilanych akumulatorowo. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem gdyż przedstawiane maszyny i urządzenia należały do nowości produktowych firmy. Następna część pokazu miała charakter praktyczny połączonego ze szkoleniem. Uczniowie z każdej z branż mogli wziąć czynny udział w warsztatach ukierunkowanych pod profil ich przyszłego zawodu. Pan Piotr Taratorkin omówiwszy działanie każdej maszyny przechodził do praktycznego pokazu, a następnie chętni uczniowie mogli użytkować urządzenie pod jego nadzorem.

Po zakończonym pokazie głos zabrał wicedyrektor Centrum Pan Zbigniew Krzewski. Podziękował Panu Piotrowi Taratorkin za ciekawą i interesującą prezentację dotyczącą maszyn i urządzeń firmy Makita, a także wyjątkowy pokaz w którym każdy zainteresowany mógł brać czynny udział.
Organizatorami pokazu byli Pan Artur Handzik i Krzysztof Reszczyk.

W seminarium wzięły udział następujące klasy wraz z opiekunami:
- 3a – Mechanik pojazdów samochodowych: Mateusz Cymbalista, Krzysztof Gryglas, Tomasz Ziemianek
- 2e – Elektryk, Elektromechanik pojazdów samochodowych: Szymon Orzeszko, Mirosław Wiatr, Michał Zając
- 1s – Stolarz: Artur Handzik
- 2o – Operator obrabiarek skrawających


Opracował: Krzysztof Reszczyk