PDF Drukuj Email
Brawo "Samochodziarze" !!!
Wpisany przez ALitwin   
sobota, 08 kwietnia 2023 19:22


Miesiąc marzec to dla uczniów o specjalności samochodowej okres, w którym najlepsi z tej specjalizacji biorą udział w konkursach, turniejach i olimpiadach.
Również uczniowie z Naszej Szkoły byli przygotowywani do tych zmagań i tak:

• do Olimpiady Techniki Samochodowej (OTS) zostali wytypowani następujący uczniowie z klasy 2TPM: Barczak Kordian, Bartosik Szymon, Koncur Kacper i Wyporowicz Dominik. Olimpiada odbyła się w formie testu online, w której wzięło udział 251 uczniów z ponad 80 szkół z całej Polski. Test składał się z 40 pytań i trwał 45 min (ale do pkt. liczył się też czas na rozwiązanie testu). Najlepiej z naszej szkoły w tych zmaganiach wypadł Dominik Wyporowicz, który uzyskał 45 pkt co dało mu 18 wynik punktowy na Olimpiadzie jednak do Finału zabrakło mu 11 punktów.
• w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej (OTWS) również wzięli udział Ci sami  uczniowie 2TPM, tym razem test sprawdzający odbywał się podczas organizowanych Targów motoryzacyjnych w Poznaniu w dniu 31.03.2023 r.. Zawody te miały miły przebieg ponieważ wszystkich uczniów (ok. 500 uczniów z całej Polski) przywitał i dopingował znany Kickster ZnaFca. Niestety w tym turnieju również zabrakło kilku punktów, aby dostać się do ścisłego finału. Zawody te potraktowaliśmy jako zapoznanie się z tak wielkimi imprezami. W przyszłym roku uczniowie będą mieli większy bagaż doświadczeń i może więcej szczęścia w rozwiązywaniu zadań.


• W ostatnim z turniejów a był to TURNIEJ MŁODYCH MECHANIKÓW z całej Polski wzięło udział ponad 10 000 uczniów. Był to turniej dla drużyn 2-osobowych, w którym wzięli udział uczniowie klasy 4TES w składach: Dawid Popiłka i Gabriel Wojtyca oraz Marcel Skubański i Jakub Skokun, uczniowie klasy 2TPM w składach: Kordian Barczak i Kacper Koncur oraz Szymon Bartosik i Rafał Kopaniecki.

W tych Zawodach uczniowie Dawid Popiłka i Gabriel Wojtyca z 10 wynikiem uzyskali awans do ścisłego Ogólnopolskiego Finału tych zawodów. Na początku imprezy wszystkich uczestników przywitały bardzo znane osoby związane z motoryzacją i sportem motorowym, byli to Kajetan Kajetanowicz i Grzegorz Duda oraz wiele innych znanych osobistości, a także reprezentanci firm sponsorujących te zawody. Na uczniów w etapie finałowym czekały konkurencje praktyczne, do których podeszli bez stresu i pełni optymizmu. Niestety tym razem nie udało się dostać do grona laureatów. Mamy natomiast duży niedosyt i chęć do rywalizacji o najwyższe trofeum w przyszłym roku.

Gratulujemy wszystkim uczniom udziału w tych zmaganiach, a w szczególności Dawidowi Popiłce i Gabrielowi Wojtycy  z klasy 4TES za udział w FINAŁACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MŁODYCH MECHANIKÓW 2023


Opiekunem prowadzącym i przygotowującym uczniów do tych zmagań był Pan Jerzy Stanisławski