PDF Drukuj Email
DRZWI OTWARTE W „MECHANIKU”
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 07 kwietnia 2023 00:00

5 kwietnia 2023r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosili młodzież ze szkół podstawowych na Drzwi Otwarte. Gości zapoznano z bogatą ofertą kierunków kształcenia dla technikum i szkoły branżowej na rok 2023/2024. W trakcie spaceru po szkole zaprezentowano Izbę Tradycji, w której przez lata zgromadzono pamiątki, dokumenty i przedmioty utrwalające długą historię placówki. Młodzież odwiedziła stoisko promujące naukę języków obcych, multimedialną bibliotekę i obiekty sportowe. Ośmioklasiści zajrzeli do nowoczesnych i bogato wyposażonych pracowni z grafiki i poligrafii cyfrowej, drukarek 3D, robotyki, mechatroniki, elektryki, mechaniki samochodowej, obsługi obrabiarek CNC, a także do spawalni i stolarni.

Wzięli udział w zajęciach praktycznej i teoretycznej nauki zawodu. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających był pokaz robotów Lego oraz pracy na symulatorze spawania, a także prezentacja projektów wykonanych przez uczniów z CKZiU. Młodzi goście wzięli również udział w krótkim pokazie BLS.
Podczas Drzwi Otwartych każdy z około 300 gości miał okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami z „Mechanika” o zawodach przyszłości, m.in. o  mechatronice, elektryce, mechanice, systemach energetyki odnawialnej, grafice i procesach poligraficznych , reklamie,  elektromechanice pojazdów samochodowych.
Nasza  szkoła nieustannie pracuje nad tym, aby przygotować młodzież do warunków współczesnego świata i sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy. CKZiU pozwala zdobyć konkretne kompetencje i zawód , równocześnie oferuje wykształcenie ogólne, by móc zdać maturę.
Jeśli jeszcze nie byłeś u nas, to wejdź na naszą stronę internetową lub Instagram, dołącz do szkolnego fb. Sprawdź, jakie kierunki kształcenia oferuje „Mechanik” na 2023/2024 rok.
Czekamy na przyszłych techników i uczniów szkoły  branżowej.