PDF Drukuj Email
Zakończenie roku klas maturalnych
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 02 maja 2011 00:00

29 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W spotkaniu, które miało miejsce w auli szkolnej, uczestniczyli: Dyrekcja Centrum Kształcenia Praktycznego i Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie,  nauczyciele, rodzice uczniów klas maturalnych, a przede wszystkim tegoroczni absowlenci .

W pierwszej części spotkania miał miejsce wpis najlepszego ucznia Technikum –Mateusza Noworyty do Złotej Księgi Absolwentów. Następnie Pani Dyrektor Danuta Kruk-Różak wręczyła nagrody i świadectwa uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a byli to: Mateusz Janusz, Dawid Kulczykowski, Paweł Oleszczuk, Szymon Burda, Filip Kowalczyk, Wojciech Wąsowicz, Piotr Iwaniec oraz Maciej Biliński. Nagrody i wyróżnienia otrzymali również ci uczniowie, którzy wykazali się aktywnością w różnego rodzajach konkursach i w pracy na rzecz szkoły. Nie zapomnieliśmy również o naszych sportowcach.
Wyrazy uznania i podziękowania usłyszeli rodzice, którzy niestrudzenie poświęcali się pracy w Radzie Rodziców.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny, który w ramach pożegnania absolwentów przygotowali uczniowie klas młodszych. Druga część spotkania przebiegała pod hasłem: „Nasze wczoraj, nasze dziś, nasze jutro”. Dzięki prezentacji składającej się ze zdjęć z „przeszłości szkolnej” poszczególnych klas tegoroczni maturzyści jeszcze raz wrócili pamięcią do wspólnie przeżytych chwil. Słowa piosenki, w świetnym zresztą wykonaniu Przemysława Krawczyka i zespołu muzycznego, przywołały myśl o tym, co obecnie dla naszych absolwentów najważniejsze, czyli o maturze. Z kolei moc poezji stanowiła osobliwy drogowskaz na przyszłość, na najtrudniejszy egzamin czekający wszystkich opuszczających mury naszej szkoły- egzamin z życia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Pani Beata Pelc, która czuwała nad przebiegiem części oficjalnej i artystycznej spotkania składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy swoją pracą i ogromnym zaangażowaniem uświetnili uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.