PDF Drukuj Email
I miejsce w konkursie "Wsparcie dla zrównoważonej przyszłośći"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 01 czerwca 2023 00:00

29 maja w siedzibie PANS Nysa odbyło się seminarium podsumowujące pierwszą edycję projektu „Wsparcie dla zrównoważonej przyszłości”, podczas którego zaprezentowane zostały innowacyjne projekty uczniów z wykorzystaniem energii odnawialnych.

Klawiatura wytwarzająca energię odnawialną, wystarczająca np. do naładowania urządzeń mobilnych, automatyczna kosiarka z funkcją nawadniania oraz nawożenia zasilana prądem z paneli słonecznych, telefon ładowany dzięki szklanej powłoce kwantowej, czy etui na telefon z baterią słoneczną to tylko część innowacyjnych propozycji zaprezentowanych przez młodzież podczas seminarium. Wszystkie projekty oceniane były przez Komisję Konkursową w składzie:

dr hab. inż. Jerzy Duda, prof. ucz.;
dr inż. Piotr Woźniak,
dr inż. Adam Dudek.

Prezentacje te spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko Komisji, ale także uczniów i nauczycieli obecnych na seminarium. Biorąc pod uwagę oryginalność koncepcji, kompletność projektu, praktyczność rozwiązania oraz jakość prezentacji projektu Komisja zdecydowała przyznać:

I miejsce dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie za projekt automatycznej kosiarki. Drużyna "Mechanika" w składzie: Tomasz Rogowski, Dawid Braszka, Dawid Kuś, Gracjan Szczotka, Dawid Skiba.

Opiekun: Adam Litwin