PDF Drukuj Email
DELEGACJA ZSM NA UROCZYSTOŚCI 10-LECIA PARTNERSTWA POWIATÓW NYSKIEGO I MAINZ-BINGEN
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 10 czerwca 2011 11:54

Przedstawicielka Zespołu Szkół Mechanicznych Pani Karina Zakowicz nauczycielka języka niemieckiego została zaproszona przez Starostwo Powiatowe w Nysie do wzięcia udziału w w/w delegacji. W dziesięcioletniej współpracy obu zaprzyjaźnionych powiatów jedną z cegiełek jest współpraca Zespołu Szkół Mechanicznych z Berufsbildende Schule Ingelheim, w którym to siedzibę ma jej organ prowadzący właśnie starostwo powiatu Mainz-Bingen.

Podczas uroczystości jubileuszowych, podczas których usłyszeliśmy ( ZSM i BBS ) wiele słów uznania i gratulacji tak prężnie działającej kooperacji między naszymi szkołami zarówno ze strony niemieckiej jak i polskiej nie obeszło się bez spotkań mających na celu omówienia dalszych kroków współdziałania.

Pan Dyrektor BBS Wolfgang Fluche rozpoczął już pierwsze przygotowania do zrealizowania praktyk zawodowych uczniów ZSM w BBS we wrześniu 2011 roku. Zapewnił, że jeszcze przed wakacjami będziemy rozmawiać o pierwszych szczegółach poczynionych w tym kierunku kroków. Przekazał oczywiście serdeczne pozdrowienia dla Pani Dyrektor Danuty Kruk-Różak, Paniom Sylwii Grabowskiej-Hoc, całemu gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej.

Relację przygotowała: mgr Karina Zakowicz