PDF Drukuj Email
Konkurs "Język Piękny i Poprawny"
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 20 lutego 2012 07:21

Konkurs „Język piękny i poprawny” odbył się dnia 15 lutego 2012 r. w szkolnej auli. Zorganizowały go nauczycielki języka polskiego: mgr Joanna Tomasiak i mgr Izabela Jastrzębska. Do zabawy  językowej  polonistki wytypowały 10 uczniów z klas I technikum i szkoły zawodowej. W  jury zasiadały nauczycielki: mgr Joanna Tomasiak i mgr Izabela Jastrzębska.

Rywalizacji drużyn przyglądali się uczniowie innych klas.  Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 8 konkurencjach m.in. kalamburach ,dyktandzie, zadaniach semantycznych, znajomości przysłów polskich i wyrazów zapożyczonych z języków obcych. Poziom uczestników był zróżnicowany. Najlepsza okazała się reprezentacja z klasy  I TA  (Wojciech Mętel i Tomasz Dżugała)- 18 pkt., II miejsce zajęła klasa I TS ( Dawid Kita i Wojciech Stalec)- 15 pkt., III miejsce zajęła klasa ITE ( Janusz Lewandowski i Adam Szczęśniak)-10 pkt..
Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione  dyplomami i nagrodami książkowymi.  Konkurs ten  ma charakter cykliczny, jego forma podoba się uczestnikom, angażuje nie tylko ich, ale też młodzież na widowni. Uświadamia bogactwo leksykalne polszczyzny i daje uczniom możliwości zweryfikowania swoich umiejętności językowych.
Do organizacji  konkursu zaangażowano również Damiana Kołodziej z kl. I TE ( prowadzący konkurs), Mateusza Kobana z kl. I TE (notowanie punktów), Krystiana Nowaka z kl. II TA (nagłośnienie).


Zapraszamy do galerii zdjęć

Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2012 13:35