PDF Drukuj Email
Rajd Pierwszaka
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 12 października 2009 00:00

Tradycją Zespołu Szkół Mechanicznych stał się Rajd Pierwszaka, który w tym roku szkolnym odbył się 8 października. Po uroczystym pasowaniu na uczniów Mechanika uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali  udział w pieszym rajdzie nad jezioro Nyskie.

Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów wiele niespodzianek. Impreza rozpoczęła się na sportowo


Drużyny klas musiały się zmierzyć w czterech konkurencjach sportowych- rozgrywkach w piłkę siatkową i nożną, w przeciąganiu liny oraz na torze przeszkód.


Następnie miały miejsce otrzęsiny- BONIFACJE  A.D. 2009. Inspiracje i pomysły do imprezy były autorstwa starszych kolegów z samorządu uczniowskiego, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali dla swoich młodszych kolegów sześć konkurencji "na wesoło&": koci makijaż, kocie ruchy, koci Omnibus, konkurs na piosenkę o klasie, koci przysmak i portret wychowawcy.


Po licznych próbach wytrzymałości  i otrząśnięciu z kocich przyzwyczajeń uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów "Mechanika&"

W konkurencjach zwyciężyła klasa I TA, na drugim miejscu uplasowały się klasy I TE i ITs.  Tuż  za nimi były klasy ITS, ITM oraz IZS. Ostanie miejsce wywalczyła klasa IAZ. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy wspólnie przystąpili do wielkiego grillowania. Wszystkim smakowały pyszne kiełbaski upieczone na ognisku.


Organizatorami Rajdu Pierwszaka byli : Tamara Korus, Witold Rybotycki, Krzysztof Hoffman i Łukasz Grochowski

Poprawiony: czwartek, 01 kwietnia 2010 09:17