PDF Drukuj Email
Konkurs "Ocalić od zapomnienia"
Wpisany przez ALitwin   
środa, 16 grudnia 2009 00:00

Dnia 16.12.2009 w auli  Zespołu  Szkół Mechanicznych w Nysie  w ramach projektu edukacyjnego "Golgota Polska 1939-1945" odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia" , poświęcony twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Do udziału w nim zgłosiło się 14 uczestników z 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu nyskiego.  Jury w składzie : mgr Ewa Czopowska, mgr Elżbieta Budzińska i mgr Józefa Pliszczak ustaliło werdykt:


I miejsce: Kamil Mrożek z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie

II miejsce:  Jakub Kaban z Zespołu Szkół RCKU w Nysie

III miejsce:  Adrian Białek z Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie

oraz przyznało 3 wyróżnienia:

  • Monika Gąsiorek z Zespołu Szkół w Otmuchowie
  • Alicja Przeworek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie
  • Jacek Wraga z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie

Konkursowi towarzyszyła oprawa słowno- muzyczna, a w przerwie imprezy zorganizowano poczęstunek dla zaproszonych gości . Do organizacji konkursu zostali zaangażowani uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie, którzy przygotowali dekorację, prezentację multimedialną o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, prowadzili konkurs, czuwali nad dźwiękiem, witali zaproszonych gości i służyli im pomocą.

Nad całością czuwały organizatorki konkursu: mgr Izabela Jastrzębska i mgr Joanna Tomasiak.W auli zorganizowano również wystawę prac konkursu plastycznego , wykonanych przez uczniów ZSM w Nysie, prezentującą realizację projektu edukacyjnego "Polska Golgota 1939-1945", której inicjatorką była mgr Ewa Czopowska.

Finansowo imprezę wsparło Starosto Powiatowe w Nysie.

Poprawiony: czwartek, 01 kwietnia 2010 10:28