PDF Drukuj Email
„Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie”
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 03 grudnia 2015 07:251 grudnia 2015 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 2 edycja piłka siatkowa - etap wojewódzki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w nim ok. 300 uczniów z województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Polegał na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów.

Pytania w teście ułożone zostały z zakresu wiadomości podanych w literaturze - nauczanie Kościoła do sportowców, znajomość sylwetek Polskich siatkarzy i klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Celem konkursu było propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również poznanie biografii Reprezentantek i Reprezentantów Polski w piłce siatkowej.


Celem olimpiady było również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, czy też „Stop zwolnieniom z WF-u”.

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 07:31