PDF Drukuj Email
IX Ogólnopolska Konferencja Szkół dla Ekorozwoju
Wpisany przez ALitwin   
środa, 02 czerwca 2010 00:00

W dniu 28 maja 2010 r. w Warszawie odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Szkół dla Ekorozwoju . Na konferencji wręczone zostały międzynarodowe certyfikaty Zielonej Flagi, krajowe certyfikaty Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej oraz eko-wyróżnienia, potwierdzające zaangażowanie uczniów i nauczycieli danej szkoły w działania proekologiczne.


Uczestnicząca w konferencji Dyrektor Zespołu Danuta Kruk-Różak „przywiozła”  wyróżnienie dla ZSM za „dążenie do bycia żywym przykładem zrównoważonego rozwoju poprzez budowanie lokalnego centrum aktywności ekologicznej w roku szkolnym 2009-2010.


”Udział w programie Szkoły dla Ekorozwoju, to nie tylko prestiż, szansa na promocję, ale także możliwość pozyskania dotacji na zainicjowanie pierwszych działań na rzecz ekologii na terenie szkoły i wokół niej. Dzięki dotacji z Programu udało nam się zrealizować projekt pt. „Oszczędzanie energii elektrycznej-koniecznościa, nie kaprysem”, który umożliwił nam zmodernizowanie w szkole oświetlenia oraz przeprowadzenie szeregu działań proekologicznych.


Na 33 tysiące szkół w Polsce tylko 600 zaangażowanych jest w Program Szkoły dla Ekorozwoju,  w tym – nasza szkoła, jedyna z powiatu nyskiego.                                              

Poprawiony: poniedziałek, 07 czerwca 2010 07:54