PDF Drukuj Email
Wyjazd studyjny Niemcy - Holandia - Belgia
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 02 grudnia 2010 12:30

W dniach 8-13 listopada miał miejsce wyjazd studyjny w ramach projektu „Innowacyjna Szkoła Zawodowa”.
Pierwszego dnia, po przyjeździe do Drezna, zwiedziliśmy  „Die Glaserne Manufaktur”, fabrykę samochodów Volkswagen. Zostaliśmy tam zapoznani z poszczególnymi procesami budowy samochodów osobowych. Następnie zwiedziliśmy zabytkową część Drezna, między innymi Pałac Zwinger i Galerię Drezdeńską. Później przejechaliśmy do hotelu w okolicy Koblenz.

Drugiego dnia pojechaliśmy do szkół średnich w rejonie Koblenz. Pierwszą była  Forderverein Berufsbildende Schule Technik, oraz  Berufsbildende Schule Wirtschaft. Zostaliśmy tam przywitani przez dyrektora zespołu tych szkół, a następnie zapoznano nas z programem nauczania w tych szkołach, jak również z zawodami, w jakich kształcą się uczniowie. Mieliśmy  okazję obserwować zajęcia oraz zobaczyć pracownie techniczne, w których uczniowie wykonują ćwiczenia praktyczne. Kolejną była szkoła o profilu rolniczym,  Rolnicza Szkoła Zawodowa w Bad Kreuznach, w której dyrektor  szkoły zapoznał nas z metodami kształcenia oraz charakterystyką zawodów.
Trzeciego dnia pojechaliśmy do fabryk związanych z szkołami, w których uczniowie odbywają praktyki zawodowe. Był to zakład specjalizujący się w budowie turbin wiatrowych. W firmie tej praktyki odbywają mechanicy, elektrycy i mechatronicy. Zwiedziliśmy tam hale zakładowe, gdzie turbiny są wstępnie składane, salę wykładową, gdzie uczniowie mają zajęcia teoretyczne. Pracownik, który nas oprowadzał zapoznał nas z zadaniami jakie uczniowie mają do wykonania, oraz omówił działalność firmy.
Czwartego dnia zwiedziliśmy Brukselę. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy było Atomium- modelu cząsteczki żelaza powiększonej 165 miliardów razy, z którego rozciąga się panorama miasta. Następnie przejechaliśmy do centrum miasta i zwiedziliśmy jego zabytkową część. Było to min.  Hotel de Ville,  Laeken - Pałac Królewski i Maneken Pis.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy giełdę kwiatów w Alsmeer oraz Amsterdam.
W Alsmeer mieliśmy okazję zobaczyć na jakich zasadach funkcjonuje giełda, organizację pracy w firmie oraz sposoby transportowania kwiatów z magazynu do klienta.
W Amsterdamie przeszliśmy ulicami miasta i zwiedziliśmy min.  Pałac Królewski, Plac Dam z Pomnikiem Narodowym, Stary i Nowy Kościół, Targ Kwiatów.  Po południu płynęliśmy statkiem po kanałach amsterdamskich. Po rejsie przeszliśmy do muzeum narodowego Rijksmuseum, w którym znajdują się obrazy największych malarzy flamandzkich. Po wizycie w muzeum odbyła się uroczysta kolacja podczas której podsumowano projekt.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Opiekun mgr inż. Jacek Goński

uczniowie:

  • Tomasz Kilian
  • Bartłomiej Górny
  • Mateusz Marcinkowski
  • Łukasz Siembab