PDF Drukuj Email
Mistrz Mowy Polskiej
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 10 grudnia 2010 09:00

W dniu 03.12.2010 r. Mateusz Marcinkowski z klasy II TM Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie zdecydował się na walkę o zaszczytny tytuł MISTRZA MOWY POLSKIEJ. Wraz z jedenastoma innymi uczniami ze szkół średnich z Nysy i Głuchołaz przystąpił do konkursu oratorskiego, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie. Nad tegoroczną edycją konkursu honorowy patronat objęło znane wszystkim wydawnictwo OPERON.

Do walki o nagrody przystąpiło wielu znakomitych i zdolnych mówców, którzy wykazali się nie tylko świetną umiejętnością przemawiania, ale i również pomysłowością i doskonałą znajomością tematu, który był przedmiotem poszczególnych wystąpień. Mimo świetnego przygotowania uczestnikom jak zawsze towarzyszyły ogromne emocje. Każdy z nich w ciszy i skupieniu słuchał mowy swoich przedmówców.


Po wielu trudach przyszedł czas na werdykt, który był miłym zaskoczeniem dla naszego ucznia Mateusza Marcinkowskiego.

Był trzeci na podium dla MISTRZA MOWY POLSKIEJ. Podczas swego przemówienia udowodnił wszystkim zebranym, że kultywowanie rodzimych tradycji nie jest wcale hańbą, wręcz przeciwnie- chlubą każdego narodu. Przygotowania do jego wystąpienia przebiegały pod kierunkiem Pani Beaty Pelc. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Poprawiony: środa, 09 marca 2011 07:54