PDF Drukuj Email
Zajęcia laboratoryjne w PANS Nysa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 11 kwietnia 2024 10:08


9 kwietnia mechatronicy z klasy 3TA uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w PANS Nysa w ramach projektu "Wsparcie dla zrównoważonej przyszłości". Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat idei zrównoważonego rozwoju wśród uczniów szkół średnich. W ramach projektu poza zajęciami teoretycznymi, gdzie objaśnione zostaną idee, cele i założenia zrównoważonego rozwoju zrealizowane zostaną zajęciach praktyczne, podczas których przedstawione zostaną rozwiązania techniczne dotyczące wytwarzania energii elektrycznej z różnych źródeł odnawialnych. Moduł ten w założeniach przeprowadzony ma zostać w szkołach biorących udział w projekcie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
I miejsce w konkursie "Wsparcie dla zrównoważonej przyszłośći"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 01 czerwca 2023 00:00

29 maja w siedzibie PANS Nysa odbyło się seminarium podsumowujące pierwszą edycję projektu „Wsparcie dla zrównoważonej przyszłości”, podczas którego zaprezentowane zostały innowacyjne projekty uczniów z wykorzystaniem energii odnawialnych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
eTwinning w "Mechaniku"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 03 stycznia 2023 07:23


Grupa uczniów z naszej szkoły bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning, który jest realizowany przez cały bieżący rok szkolny. Tematem projektu jest wpływ gier na życie uczniów, pozytywne i negatywne aspekty grywalizacji ("Effects Of Games On Teens: The Good, The Bad and The Useful"). W ramach pracy przy projekcie uczniowie m.in. przygotowali powitalne video (link poniżej), brali udział w ankiecie na temat gier, przedstawili opisy siebie i swoich zainteresowań, a także stworzyli logo projektu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
WAKMET-wycieczka zawodoznawcza
wtorek, 21 czerwca 2022 06:49


W dniu 15 czerwca 2022 r. grupa 40 operatorów z klas 1o, 3o i 3op wyjechała na wycieczkę do jednego z największych zakładów produkujących armaturę przemysłową - firmy WAKMET w Bodzanowie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Mobilne Laboratorium Branżowe
wtorek, 14 czerwca 2022 06:40


We wtorek 31 maja 2022r. uczniowie klasy 3 bp wzięli udział w całodniowych warsztatach z odnawialnych źródeł energii. Eksperci z RZPWE przyjechali do nas z przyczepką fotowoltaiczną i gotowymi rozwiązaniami do instalacji paneli naziemnych i dachowych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Robot KUKA-szkolenie
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 02 listopada 2021 12:32

W października br. 2 grupy uczniów z klas 3TA i 3TB wzięły udział w kolejnym zadaniu projektowym w ramach „Opolskiego Szkolnictwa Zawodowego dla Rynku Pracy 2”.
Całodniowe warsztaty zawodowe pt. ”Obsługa robota przemysłowego KUKA” odbywały się w laboratorium branżowym RZPWE w Opolu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Targi Kielce 2021
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 25 października 2021 10:04

W dniach 20-21.10.2021 uczniowie klasy 3TC i 4TG1 wzięli udział w warsztatach tematycznych dotyczących tworzenia własnego Logo, w Pracowni Druku Instytutu Dizajnu w Kielcach oraz udział w Targach Druku 3D.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Henniges Automotive Prudnik Sp. z o.o. - oferta pracy
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 11 stycznia 2021 14:01


Firma Henniges Automotive Prudnik Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Technik Utrzymania Ruchu (3 dostępne stanowiska)

Co będziesz robić?

  • Nadzór i utrzymanie w ruchu maszyn i urządzeń technologicznych
  • Wykonywanie przeglądów i konserwacji maszyn oraz niezbędnych napraw i modernizacji
  • Optymalizacja i usprawnianie maszyn
  • Monitorowanie stanu magazynowego części zamiennych oraz zgłaszanie zapotrzebowania zakupu
  • Udział w projektach techniczno-inwestycyjnych realizowanych w firmie
  • Wnioskowanie o wprowadzanie działań korygujących
  • Raportowanie do bezpośredniego przełożonego

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Mechanik w programie Insta.Ling dla Szkół
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 08 stycznia 2021 09:46


Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Platforma dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Mamy kolejnych mistrzów lutowania z międzynarodowym certyfikatem IPC Specialist !!!
Wpisany przez ALitwin   
środa, 16 września 2020 07:20


Wakacje w tym roku dla 13-u techników mechatroników z naszej szkoły były nie tylko czasem odpoczynku, ale też dały możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. W dniach 18-21.08.2020r. brali oni udział w prestiżowym kursie dzięki projektowi " Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".
Tematem szkolenia były "Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej wg norm IPC i standardów ESA". Kurs obejmował łącznie 32 godziny zajęć teoretycznych oraz praktycznych i został przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie przez trenerów: pana Adriana Raszkiewicza i pana Łukasza Borowskiego z firmy RENEX Włocławek.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Seminarium „Planowanie kariery zawodowej” z coachem Andrzejem Skibą
Wpisany przez ALitwin   
środa, 11 grudnia 2019 10:28


Tegoroczne mikołajki w naszym Centrum obfitowały mnóstwem ciekawych wydarzeń. Grupa dziesięciu uczniów z klas: 3 TA, 4TA i 4TE miała okazję poznać i popracować z trenerem personalnym panem Andrzejem Skibą, który spełnia się również jako aktor i reżyser.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6