PDF Drukuj Email
SPOTKANIE Z SEBASTIANEM ŚWIDERSKIM
Wpisany przez ALitwin   
środa, 20 listopada 2019 10:50

Projekt edukacyjny „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” realizowany w naszej placówce tym razem zaprosił nas na spotkanie z prezesem klubu siatkarskiego Azoty Kędzierzyn-Koźle panem Sebastianem Świderskim, byłym siatkarzem i reprezentantem Polski. Uroczystość odbyła się w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, a udział w niej wzięli przedstawiciele władz Opola, koordynatorzy projektu z RZPWE i najlepsi uczniowie projektowi z naszego województwa.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie młodzieży w Nysie zaprzyjaźnionych szkół BBS Ingelheim i CKZiU Nysa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 13 czerwca 2019 11:01


W dniach 02.06.2019 r. odbyło się spotkanie młodzieży CKZiU w Nysie oraz zaprzyjaźnionej szkoły BBS Ingelheim (Niemcy).
W spotkaniu młodzieży wzięło udział 22 uczniów z naszego Centrum z klas II i III Technikum w tym jeden uczeń z klasy III ZSZ. Młodzież biorąca udział w projekcie była w przedziale wiekowym 16-19 lat. W spotkaniu  wzięło udział 8 dziewcząt i 14 chłopców pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Kariny Zakowicz-Obuch oraz Sylwii Grabowskiej-Hoc. Spotkanie organizowane było przez Powiat Nyski, Panią Izabelę Kicak pod patronatem Starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Laboratorium napędów hybrydowych
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 09:46


28 maja grupa uczniów biorących udział w projekcie „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy” wzięła udział w zajęciach pt. ” Napędy hybrydowe”. Wykład i ćwiczenia odbywały się w laboratorium branżowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Zajęcia prowadził pan Grzegorz Nadolski
Tematyka zajęć obejmowała:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
POLARIS w "Mechaniku"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 02 kwietnia 2019 00:00

Kolejne spotkanie branżowe z pracodawcą odbyło się 29.03.2019 r. w ramach DNI OTWARTYCH w CKZiU. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć firmę POLARIS Poland sp.z o.o. z Opola, która specjalizuje się w produkcji quadów, pojazdów typu Ranger, RZR i Sportsman oraz w ostatnim czasie legendarnych motocykli Indian.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Staże zawodowe
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 25 stycznia 2019 09:12

24 stycznia w „Mechaniku” odbyło się spotkanie z przedstawicielem projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy panem Mieczysławem Bielem.
Robocze spotkanie miało na celu przygotowanie uczniów, którzy rozpoczynają staże zawodowe w czasie ferii zimowych- a jest ich 24 w różnych zawodach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Seminarium „Planowanie kariery zawodowej” z udziałem grafików
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:04


W ubiegły czwartek grupa dziesięciu uczniów z kl. 2TG miała okazję poznać i popracować z trenerem personalnym panem Andrzejem Skibą, który spełnia się również jako aktor i reżyser. Pan Andrzej przeprowadził warsztaty pt. Planowanie kariery zawodowej” w ramach zadań projektowych „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. Zaraził naszych uczniów wielkim entuzjazmem, optymizmem, motywacją  do działania i wiarą we własne możliwości.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Akademia Młodego Lean Managera z firmą INTERSNACK Poland sp. z o.o.
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 18 grudnia 2018 00:00


W nowej edycji projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" zaplanowanej na lata 2018-2022, jedną z ciekawszych inicjatyw jest powołanie w szkołach Akademii Młodego Lean Managera. Przedsięwzięcie to ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów z zakresu Lean Management – czyli usprawniania i ciągłego doskonalenia, skracania procesów zachodzących w  przedsiębiorstwach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie branżowe z firmą INTERSNACK Poland sp. z .o.o
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 00:00


W dniu 5 grudnia 2018 w sali konferencyjnej CKP odbyło się spotkanie firmy INTERSNACK Poland sp. z o.o. z uczniami klas drugich i trzecich technikum w zawodach: technik mechatronik, technik elektryk. Po raz kolejny nasza szkoła gościła przedstawicieli zaprzyjaźnionego nyskiego zakładu w składzie: Magdalena Malinowska - HR Business Partner, Marek Wieszołek – kierownik produkcji zakładu w Nysie oraz Bartosz Marecik – inżynier utrzymania ruchu i jednocześnie absolwent „Mechanika”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z pracodawcami
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 23 listopada 2018 13:08


14 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyła się konferencja z pracodawcami w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy”.
W trakcie spotkania pracodawcy mieli okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz możliwościami zdobywania przez uczniów dodatkowych kwalifikacji w Centrum Kształcenia Praktycznego, które przedstawił wicedyrektor Adam Litwin. Podsumował on również i omówił zadania projektowe realizowane w poprzednich latach: staże, kursy, wizyty studyjne, oraz działania z pracodawcami.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Inauguracja projektu w CKZIU Nysa
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 16 listopada 2018 10:17

14 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała miejsce uroczysta inauguracja projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy”, który będzie realizowany w latach 2018-2022.W inauguracji udział wzięli: Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nysie Kazimierz Darowski, Kierownik projektu Bartłomiej Piechaczek z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Sabina Namyślik z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, dyrektor CKZIU Nysa Henryk Mamala, wicedyrektor CKZIU Nysa Adam Litwin oraz doradca zawodowy Joanna Stefanowicz.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wręczenie certyfikatów TIG
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00


27 kwietnia w czasie uroczystego zakończenia klas maturalnych odbyło się wręczenie certyfikatów z kursu spawania TIG, który odbywał się w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy II. Uczniowie którzy odebrali certyfikaty z rąk pana dyrektora Henryka Mamali:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6