PDF Drukuj Email
Kulturalnie i legalnie-KULTURA NA WIDOKU
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 26 października 2017 11:34


Kultura Na Widoku to projekt, który dając dostęp do kilkuset utworów pokazuje niezwykle bogactwo legalnych źródeł i udowadnia, że kultura jest na wyciągnięcie ręki. Sercem projektu jest strona internetowa na którą prowadzą także plakaty z propozycją kulturalną, dzięki nim szybko i wygodnie - za pomocą linków i kodów QR – uzyskamy bezpłatny dostęp do muzyki, filmów, audiobooków i wirtualnych spacerów po wybranych muzeach i galeriach świata. Utwory w Kulturze Na Widoku adresowane są do wszystkich grup wiekowych. Akcja wychodzi naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który coraz częściej szuka muzyki, filmów i książek w Internecie. Jak dowodzą badania brak wiedzy o bogactwie legalnych zasobów powoduje, że Polacy (często nieświadomie) sięgają do pirackich serwisów.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zajęcia warsztatowe na Politechnice Opolskiej
Wpisany przez ALitwin   
sobota, 21 października 2017 07:37


20 października uczniowie "Mechanika" z opiekunem Adamem Litwinem odwiedzili Politechnikę Opolską i wzięli udział w zajęciach warsztatowych w: Laboratorium automatyki i inżynierii odwrotnej, Laboratorium aerodynamiki i hydrodynamiki maszyn, urządzeń i konstrukcji budowlanych i Laboratorium silników spalinowych w ramach projektu pn.: „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wręczenie certyfikatów IPC - II
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 października 2017 13:24


16 października podczas uroczystego Dnia Edukacji narodowej odbyło się wręczenie certyfikatów IPC dla uczniów, którzy ukończyli kurs w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy II". Certyfikaty w obecności społeczności szkolnej oraz rodziców wręczyli: Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, Starosta Nyski Czesław Biłobran oraz kierownik projektu Adam Koj.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Warsztaty Design Thinking
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 października 2017 11:17


16 października uczniowie z CKZiU w Nysie wzięli udział w warsztatach kreatywnego myślenia "Design Thinking". Celem tych warsztatów było poznanie metodologii kreatywnego myślenia i odniesieniu jej do konkretnego problemy każdej z grup uczniowskich. Grupa z "Mechanika" realizować będzie usprawnienia w procesie technologicznym montażu części w firmie Henniges Polska w Prudniku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Warsztaty w Niwkach „Planowanie kariery zawodowej"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 12 października 2017 09:36


W ramach projektu „Opolskie szkolnictwo bliżej rynku pracy 2” grupa uczniów z naszej szkoły w dniach 02-03.10.2017 r. wyjechała na warsztaty  do Niwek k/Opola. Program szkoleń był bardzo bogaty, w którym poruszano zagadnienia przygotowujące przyszłych absolwentów do dobrego wejścia na rynek pracy.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Certified IPC Specialist edycja II
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 24 sierpnia 2017 07:51


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wakacje to gorący czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Rozbudowa „Mechanika”, remonty klas i korytarzy oraz prace przy wyposażaniu nowych pracowni.

Sierpień to również dobry czas na podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych. Grupa uczniów bierze udział w kursie IPC prowadzonym przez RENEX Włocławek.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z Aleksym Pawluczukiem
Wpisany przez ALitwin   
środa, 07 czerwca 2017 10:18


6 czerwca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się spotkanie z Aleksym Pawluczukiem. Zajęcia rozpoczęli przedstawiciele OCRG w Opolu: pani Sabina Namyślik i pan Paweł Olender. Wykład i ćwiczenia skierowane były do uczniów kształcących się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na temat zastosowania i rozwoju tabletów graficznych oraz oprogramowania i rozwiązań dla grafików i poligrafów. Uczniowie mieli okazję poznać produkty lidera światowego rynku dla grafików czyli WACOM.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zajęcia w laboratorium branżowym-symulator
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 23 maja 2017 07:08


22 maja grupa uczniów z nyskiego „Mechanika” wzięła udział w zajęciach „Symulator bezpiecznej jazdy samochodem ciężarowym”. Zajęcia odbyły się w laboratorium branżowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Warto dodać, że jest to jedyny na opolszczyźnie tego typu symulator, który praktycznie weryfikuje kierowców i wskazuje ich dobre i słabe strony. Jednocześnie jazda takim symulatorem może być znakomitym ćwiczeniem dla już doświadczonych kierowców.

Tematyka zajęć obejmowała:
1.Bezpieczną jazdę pojazdem dostawczym lub ciężarowym.
2.Ergonomię pracy kierowców.
3.Podstawowe zasady mocowania oraz przewożenia ładunków.
4.Budowa i działanie podstawowych podzespołów pojazdów samochodowych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Kurs spawania TIG
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 01 maja 2017 09:49

Uwaga uczniowie zakwalifikowani na kurs spawania metodą TIG, który odbywa się w ramach projektu "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy II".

Publikujemy harmonogram zajęć, które rozpoczynają się w dniu 08 maja o godzinie 15.00 w CKP Nysa.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wręczenie certyfikatów IPC
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 28 kwietnia 2017 11:49


28 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów IPC dla uczniów, którzy ukończyli kurs w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy II". Certyfikaty w obecności społeczności szkolnej oraz rodziców wręczyli: dyrektor CKZiU Nysa pan Henryk Mamala oraz koordynator projektu pan wicedyrektor Adam Litwin.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wymiana międzynarodowa
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 13 marca 2017 13:10Nasza współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą Berufsbildende Schule Ingelheim w Niemczech trwa w od 2006 roku. Spotykamy się co roku po jednej bądź po drugiej stronie Odry by lepiej poznawać siebie nawzajem, by uczyć się i pracować nad wspólnymi projektami.

Cele, które przyświecały nawiązaniu kooperacji obu szkół to zachęcenie młodzieży do wzajemnego poznania swoich sąsiadów z zagranicy, kształtowanie własnej świadomości obywatelskiej, budowanie postaw tolerancji wśród ludzi pochodzących z odmiennych kulturowo i językowo regionów oraz poznanie środowiska uczniów zaprzyjaźnionej szkoły.

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 11:33
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6