PDF Drukuj Email
Egzamin zawodowy sesja czerwiec-lipiec 2019-przybory
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 czerwca 2019 00:00

Komunikaty dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 17 maja 2019r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w trakcie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2019 r.

Część pisemna

Część praktyczna

 
PDF Drukuj Email
Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza z okazji Dni Nysy
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 11 czerwca 2019 10:45

24 maja br. z okazji Dni Nysy na strzelnicy sportowej LOK odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza. Naszą Szkołę reprezentowała mocna grupa. Całe podium w kategorii chłopców zajęli nasi zawodnicy.

I miejsce zajął Krzysztof Szczepański 94 pkt. na 100 możliwych.
II miejsce Konrad Usiarczyk 93 pkt
III miejsce Daniel Hreciński 89 pkt.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:43


31 maja w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie w zawodach reprezentowali następujący uczniowie:
1. Daniel Czak – 3 TC
2. Patryk Siamro – 1 TG1
3. Szymon Hagemajer – 1 TA
Mistrzem Województwa w biegu na 800 metrów został Daniel Czak z wynikiem 2 min i 50 setnych sekundy ( 2,00,50 ) zaś Patryk Siamro wywalczył 4 miejsce w biegu na 100 metrów.


 
PDF Drukuj Email
Adrian Litowiński Laureatem Konkursu Wiedzy Elektrycznej
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 10:05

W dniu 28 maja br. w Kluczborku odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka województwa opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty. Miło nam ogłosić, że laureatem konkursu i zdobywcą 3 miejsca został uczeń klasy 3 TE Adrian Litowiński. Bardzo dobre, 7 miejsce zajął również uczeń klasy 3 TE Jakub Butz, któremu do podium zabrakło zaledwie 2 punktów. Celem Konkursu była popularyzacja zawodów związanych z branżą elektryczną i elektroniczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a 6 najlepszych uczestników otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe m.in. telefony oraz laptopy. Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Studziński.

 
PDF Drukuj Email
Laboratorium napędów hybrydowych
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 09:46


28 maja grupa uczniów biorących udział w projekcie „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy” wzięła udział w zajęciach pt. ” Napędy hybrydowe”. Wykład i ćwiczenia odbywały się w laboratorium branżowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Zajęcia prowadził pan Grzegorz Nadolski
Tematyka zajęć obejmowała:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Medal dla piłkarzy "Mechanika"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 08:30

Zawodnicy naszej szkoły po przebrnięciu czterech etapów eliminacyjnych dotarli do Finału Wojewódzkiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W dniu 27.05.2019r. wzięli udział w turnieju finałowym rozegranym w Dobrzeniu Wielkim. Do zawodów zakwalifikowały się: ZSM Opole, ZSM Głubczyce, CKZiU Nysa oraz gospodarze ZS Dobrzeń.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Puchar dla Mechanika w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o misjach pokojowych
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 28 maja 2019 00:00

W dniu 28 maja br. z okazji "Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa" odbył się w Opolu Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Udział Polaków w misjach pokojowych i stabilizacyjnych". Celem Konkursu była popularyzacja udziału żołnierzy polskich w misjach zagranicznych. Konkurs odbył się pod patronatem Wojewody Opolskiego, Marszałka województwa opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pokaz pierwszej pomocy w Jędrzejowie
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 24 maja 2019 00:00

22 maja 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jędrzejowie odbył się pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. Pokaz przygotował i prowadził Instruktor Jerzy Kiełb oraz uczennice: Weronika Kwaśniewska, Angelika Wojda. O dokumentację fotograficzną zadbała Oliwka Pałęga.

 
PDF Drukuj Email
Ratownicy z Mechanika na warsztatach z pierwszej pomocy
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 23 maja 2019 07:47

W dniu 15 maja br. ratownicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Zajęcia były zorganizowane w ZSP w Ścinawie Małej w ramach "Tygodnia Kultury Zdrowotnej". Warsztaty obejmowały praktyczne sprawdzanie stanu przytomności i oddechu, wykonywanie pozycji bezpiecznej oraz ćwiczenia na fantomach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pucharu Polski Nordic Walking w Wejherowie
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 23 maja 2019 00:00

W dniu 19.05.2019r. reprezentacja CKZIU MECHANIK Nysa wzięła udział w drugiej edycji Pucharu Polski Nordic Walking w Wejherowie. Oto nasze wyniki: na dystansie 5km w swoich kategoriach wiekowych Konrad Topolnicki i Szymon Podgórski zajęli 1 miejsca. Na dystansie 10km Jakub Weiner wywalczył 1 miejsce, a Gracjan Jańczy uplasował się na 3 pozycji.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zawodnicy z Mechanika na podium Trójboju Sportowego
Wpisany przez ALitwin   
środa, 22 maja 2019 00:00

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na strzelnicy sportowej przy ul. Grodkowskiej odbył się Trójbój Sportowy. Trójbój obejmował dwie konkurencje strzeleckie oraz rzut granatem do celu. Zawodnicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie wywalczyli miejsca na podium zdobywając cenne puchary Burmistrza Nysy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 84