PDF Drukuj Email
eSzkoła - konta uczniowieskie - PILNY KOMUNIKAT !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 marca 2020 12:24

 
PDF Drukuj Email
UWAGA-ZDALNA NAUKA WARUNKI
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 13 marca 2020 18:28

UWAGA !!!

Rodzice i uczniowie ze względu na zaistniałą sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem od dnia 16 marca 2020 do odwołania przechodzimy na zdalne wspomaganie nauczania. Każdy uczeń CKZiU Nysa posiada dostęp do edziennika /ma swój login/ a tym samym do zasobów eSzkoły.

I właśnie jedynie w eSzkole odbywać się będzie e-learning, wymiana materiałów, prac, zadań itp. między nauczycielami a zespołami klasowymi i uczniami.

Każdy uczeń ma OBOWIĄZEK CODZIENNEGO LOGOWANIA się w swojej dedykowanej poczcie elektronicznej, która jest składnikiem eSzkoły. W poczcie będzie otrzymywał zadania od nauczycieli prowadzących zajęcia ale też będzie przesyłał swoje zadania nauczycielowi.

W zasobach poczty wszyscy uczniowie maja do dyspozycji /za darmo/ przeglądarkową wersje pakietu Office 365 oraz dostęp do dysku wirtualnego OneDrive. Każdy uczeń może również za darmo pobrać pakiet Office 365 na swój komputer.

Instrukcja jak wejść na dedykowaną pocztę elektroniczną
Instrukcja korzystania s OneDrive

Po pierwszym zalogowaniu i "wzbudzeniu" konta uproszczona ścieżka logowania do konta Office 365 dla PC i dla smartonów.

Czas wymuszonej przerwy to nie wakacje ale czas, w którym musimy pokazać że nasza wiedza informatyczna to nie tylko granie i serfowanie w internecie ale umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi jakie mamy do dyspozycji w „Mechaniku”.

To czas, w którym musimy mimo przeszkód przygotowywać się do matury i egzaminów zawodowych- zdajmy wspólnie ten egzamin!!!


Dyrekcja CKZiU Nysa

w razie pytań: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email
PILNY KOMINIKAT MEN
Wpisany przez ALitwin   
środa, 11 marca 2020 15:00

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat Ministra Edukacji Narodowej

 
PDF Drukuj Email
PILNY KOMUNIKAT-Kursy i turnusy pozaszkolne
Wpisany przez ALitwin   
środa, 11 marca 2020 14:20


Zawieszenie zajęć na turnusach i kursach w formach pozaszkolnych

Planowane turnusy od dnia 16 marca br. zostają przesunięte o dwa tygodnie, czyli na dzień dzisiejszy planujemy rozpocząć  30 marca br.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Zajęcia w formach pozaszkolnych, tzw kursy zostają również przesunięte, bliższych informacji prosimy szukać na stronie ckp w zakładce KURSY.

 

Teresa Karol - Dział Szkoleń

 
PDF Drukuj Email
Co musisz wiedzieć o koronawirusie?
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 06 marca 2020 09:02
 
PDF Drukuj Email
konkurs literacko-plastyczny POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 05 marca 2020 10:14

MARSZAŁEK SEJMU ELŻBIETA WITEK OGŁASZA OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH "POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940"

Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do Joanny Tomasiak (gab.41)

 
PDF Drukuj Email
Konkurs czytelniczy "ROZUMIEM"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 25 lutego 2020 08:47

  • opiera się głównie o czytanie ze zrozumieniem i wiedzę z zakresu języka polskiego.
  • konkurs odbędzie się 02.04.2020 w godzinach 8:00-16:00 (trwa 45 minut, w formie on-line, uczestnik musi rozpocząć swoje podejście do konkursu nie wcześniej niż o godz. 8:00 i nie później niż 15:15. Maksymalny czas trwania podejścia to 45 minut. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła)
  • podczas zawodów każdy uczeń musi posiadać własne słuchawki, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom. Poszczególne teksty są dostępne do czytania, ale pytania i odpowiedzi są do odsłuchania
  • rejestracji ucznia/uczniów można dokonać do 25.03.2020 do godziny 20:00
  • zadaniem konkursowym uczestnika jest samodzielne odpowiedzenie na 24 pytania do 4 tekstów.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Konkurs recytatorski
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 25 lutego 2020 08:20

XXVIII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci".

1. Warunkiem udziału jest zaprezentowanie przez recytatora dwóch utworów poetyckich, powstałych w hitlerowskich lub stalinowskich obozach, w szczególności jenieckich bądź utworów współczesnych o tej tematyce. 

2. Konkurs odbędzie się w siedzibie muzeum w Łambinowicach 3 kwietnia 2020 r. (piątek). 

3. Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do pani Joanny Tomasiak (gab.41) do 10 marca 2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Zebrania z rodzicami
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:21
Zebranie i konsultacje dla rodziców uczniów odbędą się 25 lutego 2020r. (wtorek)

Porządek spotkania:

16.30- 17.15 - zebrania z wychowawcami klas w poszczególnych salach
17.15- 18.00 - konsultacje dla rodziców


 
PDF Drukuj Email
Ratownicy z Mechanika na warsztatach w Przedszkolu nr 10
Wpisany przez ALitwin   
środa, 19 lutego 2020 18:50


W piątek 14 lutego br. odbyły się w Przedszkolu nr 10 w Nysie warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na zaproszenie Dyrektor Pani Sylwii Wardakas warsztaty przeprowadzili przedstawiciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie: nauczyciel Pan Jerzy Kiełb oraz członkowie szkolnej drużyny ratowniczej Zuzanna Bochniarz i Magdalena Skubańska.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
W walentynki zakochaj się w bibliotece
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 lutego 2020 10:13

W przeddzień rozpoczynających się ferii zimowych - 7 lutego, w naszej nowej czytelni odbył się konkurs walentynkowy dla klas pierwszych technikum. Biblioteka na tą okazję zyskała romantyczny wystrój, gdzie w atmosferze palących się świeczek oraz dużej ilości czerwonych serc trzyosobowe reprezentacje klas zmagały się w 5 konkursowych kategoriach: był quiz, kojarzenie par literackich, rozsypanki wyrazowe - frazeologizmy i cytaty o tematyce miłosnej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 90