PDF Drukuj Email
Targi Pracy i Edukacji PARTNER 2024
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 09:29


12 kwietnia CKZiU Nysa wziął udział w Targach Pracy i Edukacji Partner 2024. Imprezę zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz z Opolską Wojewódzką Komendą OHP i Agencją Rozwoju Nysy. Nasz szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną oraz nawiązała współpracę z nowymi pracodawcami w regionie. Dodatkowo nasi uczniowie Sebastian Płonka i Kacper Kasprzyk wygrali konkurs wiedzy organizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OWK OHP-nagrody w ich imieniu odebrał wicedyrektor Adam Litwin

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 12 kwietnia 2024 06:39Dnia 10 kwietnia 2024 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Spośród 30 uczestników wyłoniono zwycięzców w trzech grupach wiekowych. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Kacper Sytnik z klasy VTB:

1. miejsce – Kacper Sytnik CKZiU Nysa
2. miejsce – Agata Sekieta ZSE Nysa
3. miejsce – Marcin Feliksik ZS Otmuchów

Uczeń naszej szkoły zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
PDF Drukuj Email
Zajęcia laboratoryjne w PANS Nysa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 11 kwietnia 2024 10:08


9 kwietnia mechatronicy z klasy 3TA uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w PANS Nysa w ramach projektu "Wsparcie dla zrównoważonej przyszłości". Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat idei zrównoważonego rozwoju wśród uczniów szkół średnich. W ramach projektu poza zajęciami teoretycznymi, gdzie objaśnione zostaną idee, cele i założenia zrównoważonego rozwoju zrealizowane zostaną zajęciach praktyczne, podczas których przedstawione zostaną rozwiązania techniczne dotyczące wytwarzania energii elektrycznej z różnych źródeł odnawialnych. Moduł ten w założeniach przeprowadzony ma zostać w szkołach biorących udział w projekcie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
DRZWI OTWARTE W „MECHANIKU”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 03 kwietnia 2024 00:00


W dniu 27 marca 2024r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosili młodzież ze szkół podstawowych na Drzwi Otwarte. Gości zapoznano z ofertą kierunków kształcenia dla technikum i szkoły branżowej na rok 2024/2025. W trakcie spaceru po szkole zaprezentowano Izbę Tradycji, w której przez lata zgromadzono pamiątki, dokumenty i przedmioty utrwalające długą historię placówki. Młodzież odwiedziła stoisko promujące naukę języków obcych, multimedialną bibliotekę i obiekty sportowe. Ośmioklasiści zajrzeli do nowoczesnych i bogato wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wesołych Świąt
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 29 marca 2024 06:09


 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z Umicore Poland Nysa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 28 marca 2024 00:00


25 marca w auli CKZiU Nysa odbyło się spotkanie z przedstawicielami formy Umicore Poland Nysa. Pani Marta Gajewska i Pan Piotr Kozyra zaprezentowali globalną działalność firmy oraz omówili  charakter zakładu produkcyjnego w Nysie. Była mowa o warunkach zatrudnienia i oczekiwaniach formy Umicore wobec młodych pracowników. W spotkaniu udział wzięli uczniowie w zawodach technik mechatronik i technik elektryk.Spotkanie zorganizował Wicedyrektor Adam Litwin i Joanna Stefanowicz Szkolny Doradca Zawodowy

 
PDF Drukuj Email
Złoty certyfikat jakości InstaLing !!!
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 25 marca 2024 08:58

Nasz Szkoła po raz kolejny otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa InstaLing w I semestrze roku szkolnego 2023/2024. Aplikacja jest wykorzystywana przez nauczycieli języków obcych w pracy z uczniami. Szkolnym koordynatorem innowacji jest nauczyciel języka angielskiego, mgr Piotr Kocierz. InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników. Dzięki aplikacji nauka słownictwa jest efektywna i możliwa w każdym miejscu.

 
PDF Drukuj Email
Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 25 marca 2024 08:53

22 marca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 28 uczniów w trzech grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Sytnik i Witold Faszczowy z klasy VTB.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Hiszpania 2024 - informacje
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 25 marca 2024 07:07


 
PDF Drukuj Email
I miejsce w konkursie wokalnym
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 22 marca 2024 08:04

Zwycięstwo w XI Konkursie Piosenki Obcojęzycznej!!! W konkursie, który odbył się w Carolinum udział wzięło aż 24 wykonawców. Zdobywcy I miesca w kategorii ZESPOŁY wystąpili w składzie:
Marek Mikulec wokal, gitara, Nikola Hyra – fortepian, Antoni Misiarz – saksofon, Wiktor Wróbel – perkusja, Alan Szczepański – gitara elektryczna, Filip Wołowiec – gitara elektryczna, Fabian Buca – saksofon.

 
PDF Drukuj Email
Drzwi Otwarte w Mechaniku

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski zapraszają na Drzwi Otwarte do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie w dniu 27 marca od godziny 11.00

Program :

Prezentacja oferty edukacyjnej 2024/2025 – aula szkolna /godzina 11.00/

Spacer po szkole:

  • Izba Tradycji,
  • Pracownie kształcenia zawodowego
  • Obiekty sportowe
  • Biblioteka

Centrum Kształcenia Zawodowego:

  • Pracownie samochodowe
  • Pracownia robotyki
  • Pracownie obróbki ręcznej
  • Spawalnia
  • Pracownia grafiki komputerowe
  • Pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w sekretariacie CKZiU Nysa: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 3 z 107