PDF Drukuj Email
Światowy Dzień Ziemi
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 27 kwietnia 2023 06:21

W ramach współpracy z MEGA Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. uczniowie klasy 2o wzięli udział w Światowym Dniu Ziemi i posprzątali teren przy Zakładzie, w którym odbywają zajęcia praktyczne.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
CKZiU "Mechanik" Nysa - rozbudowa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 20 kwietnia 2023 06:21

Z przyjemnością informujemy, że opracowany przez CKZiU Nysa i złożony prze z Powiat Nyski wniosek pt. „Branżowe Centrum Umiejętności w Nysie ” w ramach ogłoszonego konkursu na Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 Branżowych Centrów Umiejętności (BCU), realizujących koncepcję Centrów Doskonałości Zawodowej (CoVEs) uzyskał 102 punkty i otrzymał dofinansowanie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wycieczka do Włoch-zebranie !!!
Wpisany przez ALitwin   
środa, 19 kwietnia 2023 06:59


 
PDF Drukuj Email
Harmonogram egzaminów maturalnych 2023
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 13 kwietnia 2023 09:43
 
PDF Drukuj Email
Brawo "Samochodziarze" !!!
Wpisany przez ALitwin   
sobota, 08 kwietnia 2023 19:22


Miesiąc marzec to dla uczniów o specjalności samochodowej okres, w którym najlepsi z tej specjalizacji biorą udział w konkursach, turniejach i olimpiadach.
Również uczniowie z Naszej Szkoły byli przygotowywani do tych zmagań i tak:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
DRZWI OTWARTE W „MECHANIKU”
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 07 kwietnia 2023 00:00

5 kwietnia 2023r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosili młodzież ze szkół podstawowych na Drzwi Otwarte. Gości zapoznano z bogatą ofertą kierunków kształcenia dla technikum i szkoły branżowej na rok 2023/2024. W trakcie spaceru po szkole zaprezentowano Izbę Tradycji, w której przez lata zgromadzono pamiątki, dokumenty i przedmioty utrwalające długą historię placówki. Młodzież odwiedziła stoisko promujące naukę języków obcych, multimedialną bibliotekę i obiekty sportowe. Ośmioklasiści zajrzeli do nowoczesnych i bogato wyposażonych pracowni z grafiki i poligrafii cyfrowej, drukarek 3D, robotyki, mechatroniki, elektryki, mechaniki samochodowej, obsługi obrabiarek CNC, a także do spawalni i stolarni.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Tenisiści stołowi znowu w finale
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 04 kwietnia 2023 10:13


W dniu 31.03.2023 r. odbyły mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Na tym etapie reprezentowali naszą szkołę Szymon Rogoziński z Maksymilianem Bednarzem oraz Natalia Zając z Aleksandrą Hulbój. Po zaciętych pojedynkach Szymon z Maksymilianem uplasowali się na II miejscu które zapewniło im awans do turnieju finałowego mistrzostw województwa.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pokazy sprzętu Makita
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 03 kwietnia 2023 11:58

W dniu 29.032023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej. Spotkanie zorganizowane było we współpracy z - Makita Sp. z o.o.
Temat seminarium dotyczył „Pokazu maszyn firmy Makita” stosowanych w różnych branżach. Osobą prowadzącą seminarium połączone z pokazem był Pan Piotr Taratorkin, doradca techniczny firmy Makita. Pan Piotr wystąpienie rozpoczął od przedstawienia działalności firmy Makita, wrazz nakreśleniem jej historii. Podkreślił że firma Makita jako jedyny producent maszyn z branży odszedł od narzędzi spalinowych na rzecz maszyn i urządzeń zasilanych akumulatorowo. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem gdyż przedstawiane maszyny i urządzenia należały do nowości produktowych firmy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Drzwi Otwarte Zaproszenie
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 31 marca 2023 00:00

 
PDF Drukuj Email
2TA w Warszawie
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 28 marca 2023 09:22


W dniach 08-10.03.2023 roku odbyła się wycieczka klasy 2 TA do Warszawy. Głównym celem wycieczki były targi mechatroniczne "Automaticon". Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie odwiedzili między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Pieniądza NBP.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
TURNIEJ WEDZY POŻARNICZEJ 2023
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 27 marca 2023 11:00

2 marca w CKZiU odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023, w którym wzięło udział 28 osób (zwycięzcy eliminacji klasowych). Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu pożarnictwa, w wyniku czego wyłoniono dwóch zwycięzców: Kacper Sytnik z kl. IVTB otrzymał maksymalną ilość punktów, drugim laureatem został Adrian Adamczyk z klasy ITP. Konkurs został przeprowadzony przez Panią Beatę Pelc.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 9 z 106