PDF Drukuj Email
Projekt AERO MECHANICAL

F1 in Schools jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Zapoczątkowany w 8 szkołach w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, jest aktualnie obecny w ponad 26 000 szkołach w 51 krajach. Jest to jedyna w swoim rodzaju globalna platforma promocji filozofii Formuły 1 wśród młodzieży. Statut założycielski organizacji F1 in Schools stanowi, że jest ona i pozostanie organizacją nienastawioną na zysk. Fundusze pozyskane od sponsorów są inwestowane w administrowanie, rozwój i rozszerzanie zasięgu programu wśród młodzieży.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Kurs - Obsługa wózków jezdniowych
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 24 stycznia 2023 09:26

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie „Mechanik” informuje, o naborze na kurs „Obsługa wózków jezdniowych” wraz z egzaminem UDT oraz wymianą butli gazowej od 27 lutego 2023 r.
Cena 700 zł+212, 34 zł (egzamin)
Osoby posiadające kurs „Obsługi wózków jezdniowych” mogą też przystąpić w naszej placówce do zdania egzaminu UDT.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie się do pokoju nr 8, I piętro warsztatów szkoły, tel. 77 433 21 25 wewn. 221, lub e mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email
Perły Powiatu Nyskiego
Wpisany przez ALitwin   
środa, 18 stycznia 2023 14:23


Najzdolniejsi uczniowie oraz absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. Nagroda jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym osiągnęli wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu. Do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączył uczeń klasy IV TR Julian Ludwig - za zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski LZS w rzucie młotem oraz 4 miejsca w Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w rzucie młotem.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zebrania z rodzicami
Wpisany przez ALitwin   
środa, 04 stycznia 2023 09:51


 
PDF Drukuj Email
eTwinning w "Mechaniku"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 03 stycznia 2023 07:23


Grupa uczniów z naszej szkoły bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning, który jest realizowany przez cały bieżący rok szkolny. Tematem projektu jest wpływ gier na życie uczniów, pozytywne i negatywne aspekty grywalizacji ("Effects Of Games On Teens: The Good, The Bad and The Useful"). W ramach pracy przy projekcie uczniowie m.in. przygotowali powitalne video (link poniżej), brali udział w ankiecie na temat gier, przedstawili opisy siebie i swoich zainteresowań, a także stworzyli logo projektu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wesołych Świąt !!!Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani

najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla każdego z Was

niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół

oraz wszystkich Bliskich dla Was osób. A wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem

życzymy Każdemu z Was również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was

pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.


Dyrekcja i Pracownicy CKZiU w Nysie


 
PDF Drukuj Email
Jasełka w "Mechaniku"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 22 grudnia 2022 11:17

20 grudnia w szkolnej auli odbyły się Jasełka. Uczniowie zaprezentowali opowieść wigilijną i wspólnie odśpiewanymi kolędami sprawili, że w szkole zapanowała atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Otwarcie wirtualnej strzelnicy
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 20 grudnia 2022 00:00


20 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy. W otwarciu wirtualnej strzelnicy uczestniczyli Violetta Porowska Poseł na Sejm RP, Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski, Damian Nowakowski Wicestarosta Nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu  oraz przedstawiciele szkoły z dyrektorem Henrykiem Mamalą.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny


 
PDF Drukuj Email
Nasi uczniowie laureatami ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego!
Wpisany przez ALitwin   Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego World of Languages Expert. Pięcioro uczniów uzyskało tytuł laureata:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Kolejny awans Szymka Rogozińskiego
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 12 grudnia 2022 16:11


W dniu 8.12.2022r. odbył się półfinał mistrzostw województwa w indywidualnym tenisie stołowym. Na tym etapie reprezentował naszą szkołę Szymon Rogoziński. Jego bardzo dobra gra dała mu miejsce które zapewniło mu awans do turnieju finałowego który odbędzie się w marcu. Trzymamy kciuki i życzymy udanego występu w finale.
Opiekun Marek Dudek


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 105