PDF Drukuj Email
Tenisiści Mechanika z medalem !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 22 czerwca 2021 08:52


Mistrzostwa województwa w drużynowym tenisie stołowym chłopców odbyły się 16.06.2021r. w ZSiPO w Nysie. Do rywalizacji przystąpiły zespoły które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach. Zespoły zostały podzielone na grupy. Nasz zespół zajmując drugie miejsce w grupie przystąpił do meczu o trzecie miejsce.Po bardzo zaciętej rywalizacji w poszczególnych setach Szymon Rogoziński I TA z Maksymilianem Bednarzem II TS wzbili się na szczyt swoich umiejętności i wygrali mecz 3:1.
Wyniki końcowe Mistrzostw Województwa:

  1. ZSE Opole
  2. ZS nr1 K-Koźle
  3. CKZiU Nysa

Opiekun:
Marek Dudek

 
PDF Drukuj Email
Plażowicze tuż za podium
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 22 czerwca 2021 08:48

11.06.2021r. w Krapkowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Janczak 3 c oraz Jakub Tkacz II TG. Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim. Po kilku zaciętych i wyrównanych meczach wyniki przedstawiają się następująco:

1. ZST Nysa
2. ZS nr1 K-Kożle
3. CKZiU Strzelce Opolskie
4. CKZiU Nysa

Opiekun zespołu:
Marek Dudek

 
PDF Drukuj Email
Warsztaty z pierwszej pomocy w Przedszkolu
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 17 czerwca 2021 08:16

W dniu 15 czerwca nasi ratownicy Judyta Kędroń i Magdalena Skubańska oraz Pan Jerzy Kiełb przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy dla przedszkolaków z grupy "Muchomorki" w Przedszkolu Nr 1 w Nysie.
Warsztaty obejmowały praktyczne sprawdzanie czynności życiowych, wykonywanie ucisków klatki piersiowej na fantomie oraz układanie w pozycji bocznej ustalonej.
Największym powodzeniem cieszyły się ćwiczenia na fantomie. Wszystkie dzieci pod nadzorem naszych ratowniczek Judyty i Magdy bardzo chętnie wykonywały wszystkie czynności ratownicze.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
MECHANIK PIĄTY W POLSCE !!!
Wpisany przez ALitwin   
środa, 16 czerwca 2021 09:18

W dniu 1 czerwca odbył się Finał XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc". Konkurs składał się z dwóch części:
I -Pitching round - w ciągu 4 minut nasza drużyna w składzie:
- Magdalena Skubańska
- Judyta Kędroń
- Elżbieta Górnik
- Oliwia Szeliga
przedstawiła "na żywo" za pomocą Platformy Teams scenkę z udzielania pierwszej pomocy podczas ataku drgawek.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Szczepienia-komunikat MEiN
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 15 czerwca 2021 12:01

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.   

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Załączniki:

  1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
  2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
  3. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
  4. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19


 
PDF Drukuj Email
"MECHANIK" Mistrzem w Tenisie Stołowym !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 15 czerwca 2021 06:35

W dniu 8.06.2021r. odbyły się w ZSiPO Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny CKZiU I Szymon Rogoziński I TA i Maksymilian Bednarz II TS, CKZiU II Bartłomiej Sulikowski 1b i Piotr Kalisz 1b.

Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. CKZiU I Nysa
2. ZST Nysa
3. ZSiPO Nysa
4. CKZiU II Nysa

Dzięki tej wygranej drużyna z "Mechanika" weźmie udział w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa, który odbędzie się 16.06.2021r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Egzamin zawodowy - przybory
Wpisany przez ALitwin   
środa, 09 czerwca 2021 07:57

Komunikat dyrektora CKE z 7 maja 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą̨ korzystać zdający:

 
PDF Drukuj Email
Komunikat - nauczanie od 24.05.2021
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 21 maja 2021 10:45


Drodzy uczniowie

Przypominam, że od poniedziałku tj od 24.05.2021 do 28.05.2021 na zajęcia stacjonarne do szkoły w pełnym wymiarze wracają klasy pierwsze i trzecie Branżowej Szkoły i Technikum. Natomiast klasy drugie Branżowej Szkoły i Technikum realizują zajęcia teoretyczne zdalnie z wyjątkiem zajęć praktycznej nauki zawodu, które realizowane są stacjonarnie na dotychczasowych zasadach. Natomiast od 31.05.2021 wszystkie klasy wracają do nauczania w trybie stacjonarnym
Zwracam uwagę na przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego. Na terenie szkoły w częściach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek i trzymanie dystansu.
Informuję również, że od poniedziałku obowiązywać będzie nowy plan z zmienionymi salami zajęć, który już jest umieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce plan.

Pozdrawiam
Dyrektor CKZiU w Nysie
Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Harmonogram sesji czerwiec-lipiec 2021
Wpisany przez ALitwin   
środa, 19 maja 2021 00:00
 
PDF Drukuj Email
Komunikat - nauczanie zdalne od 17.05.2021
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 maja 2021 06:26


Drodzy uczniowie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 17 maja do 30 maja br. uczniowie szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).

W związku z powyższym nauka w Centrum będzie organizowana według następujących zasad:

1. W okresie od 17.05.2021 do 21.05.2021 na zajęcia stacjonarne do szkoły w pełnym zakresie wracają klasy drugie Branżowej Szkoły i Technikum. Natomiast klasy pierwsze i trzecie Branżowej Szkoły i Technikum realizują zajęcia teoretyczne zdalnie z wyjątkiem zajęć praktycznej nauki zawodu które realizowane są stacjonarnie na dotychczasowych zasadach.

2. W okresie od 24.05.2021 do 28.05.2021 na zajęcia stacjonarne do szkoły w pełnym wymiarze wracają klasy pierwsze i trzecie Branżowej Szkoły i Technikum. Natomiast klasy drugie Branżowej Szkoły i Technikum realizują zajęcia teoretyczne zdalnie z wyjątkiem zajęć praktycznej nauki zawodu które realizowane są stacjonarnie na dotychczasowych zasadach.

3. Od 31.05.2021 wszystkie klasy wracają do nauczania w trybie stacjonarnym

Pozdrawiam
Dyrektor CKZiU w Nysie
Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta - 2021
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 04 maja 2021 09:47


Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”  jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
W związku z pandemią obecna edycja Konkursu odbyła się on-line na platformie Testportal. Tematem tegorocznego Konkursu była Geografia Polski - „Bałtyk i pobrzeże Bałtyku”.
Każdy uczestnik miał do rozwiązania zadania testowe oraz zadanie opisowe.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 10 z 97