PDF Drukuj Email
Finał konkursu powiatowego "CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU"
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 29 października 2019 08:32

W czwartek, 24 października 2019r. w sali Senatu PWSZ w Nysie odbył się finał konkurs, w którym uczniowie szkół z powiatu nyskiego przedstawili swoje prace szerszej publiczności.
Wydarzenie organizowane było w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019 realizowanego pod hasłem "PASJA - PROFESJA – POWOŁANIE".
CELEM WYZWANIA było zachęcenie uczniów do budowania swojej kariery zawodowej w oparciu o posiadane pasje i zainteresowania, tak żeby w przyszłości realizowali się zgodnie z powiedzeniem:
"Jeśli będziesz robił to co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować". Każda osoba podejmująca CHALLENGE  musiała przygotować 2-3 minutowy materiał filmowy przedstawiający własną pasję życiową wraz z propozycją wykorzystania przedstawionej pasji na możliwości zawodowe.

Wyzwanie podjęli uczniowie 6 szkół:
Zespół Szkół w Głuchołazach
Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Paczkowie,
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie Carolinum,
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie,
Zespół Szkół w Otmuchowie,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Angelika Wojda z kl. 4 TC, Monika Śmiechowska z kl. 4TS oraz Sebastian Kafel z kl. 3 TG.
Do udziału w konkursie zainspirowała uczniów pani Joanna Stefanowicz – szkolny doradca zawodowy w CKZiU, a było naprawdę warto, gdyż każdy z uczestników podejmujących wyzwanie otrzymał cenną nagrodę rzeczową.

W spotkaniu uczestniczył zespół Mentorów, których zadaniem było obejrzenie materiałów filmowych a następnie przeprowadzenie „luźnych” rozmów z pasjonatami. Rozmowy miały na celu wskazanie młodzieży możliwości rozwijania pasji i talentów.
W roli Mentorów udział wzięli:
Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ w Nysie Tomasz Drewniak, naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Głuchołazy Krystyna Kubiszyn, prezes Zarządu NRIG Zbigniew Majka, prezes Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Antoni Hasenbek, dyrektor PUP w Nysie Małgorzata Pliszka.