PDF Drukuj Email
Egzamin zawodowy - przybory
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 14 grudnia 2020 08:37

Komunikaty dyrektora CKE z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą̨ korzystać zdający egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2021 r.

Część pisemna

Część praktyczna

 
PDF Drukuj Email
PWSZ w Nysie-informacje dla maturzystów
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 08 grudnia 2020 09:01
 
PDF Drukuj Email
Uwaga zmiana od 30 listopada 2020 !!!
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 26 listopada 2020 11:43

Od 30 listopada 2020 r. mogą być prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu:

- zajęcia praktycznej nauki zawodu
- zajęcia specjalizujące w klasach 4 technikum
- zajęcia specjalizujące w klasie 3 TA
- zajęcia zakresu praktyki zawodowej kzt (praktyka z zajęć zawodowych teoretycznych (klasy 4TG, 4TE)
- zajęcia pracowni modelowania 3D (klasy 4TG, 3TG1, 3TG1)

Zajęcia realizowane są w formie stacjonarnej w godzinach od 8.00 do 20.00 w wymiarze nie nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.
Nowe rozwiązania przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.
 
PDF Drukuj Email
KONKURS "Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ"
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 20 listopada 2020 08:41

Informujemy, że 24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ. W gronie uczestników znaleźli się:

  • Cendrowski Bruno IITB
  • Sieńko Jędrzej IITB
  • Haręża Katarzyna IITC
  • Michałowicz Nikola IITE
  • Gilewicz Jakub IIITA
  • Zagajska Agnieszka IVTG

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikował się Bruno Cendrowski. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, a laureatowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie ortograficznych zmagań.

Podziękowanie dla nauczycieli języka polskiego za przygotowanie uczniów do konkursu:
Izabeli Jastrzębskiej,
Beaty Pelc,
Joanny Tomasiak,
Agnieszki Tomczyszyn- Harasymowicz.

Szkolnym koordynatorem konkursu była mgr Beata Pelc

 
PDF Drukuj Email
Wygrana w „World of Languages Expert”
Wpisany przez ALitwin   
sobota, 14 listopada 2020 07:55

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „World of Languages Expert”. Zaprezentowali Szkołę z bardzo dobrej strony uzyskując świetne wyniki.
Zwycięzcą konkursu (z wynikiem 100%!) został Dominik Abrahamowicz z klasy 1TG. Łukasz Pietrucha z klasy 1TA oraz Agnieszka Knapik z klasy 2TG uzyskali tytuł laureata.

Gratulujemy świetnych wyników!!!
Szkolnym koordynatorem konkursu był mgr Piotr Kocierz 
PDF Drukuj Email
Narodowe Święto Niepodległości
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 09 listopada 2020 10:07

Weźmy sobie do serca słowa Antoniego Franaszka, który napisał, o to te znamienite słowa: ,, (…) Każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara przekazywana była z ojca na syna. Ona nakazywała im pracować i żyć dla Ojczyzny, a jeśli zajdzie potrzeba, oddać dla niej życie. I tak było. Umierali na polach bitew, w więzieniach i na zesłaniu. Dlatego uroczyście obchodząc dzień 11 listopada jako święto narodowe, nie wolno nam o nich zapomnieć, a pamięć o ich poświęceniu winniśmy przekazywać naszym dzieciom i naszym wnukom. Tylko w ten sposób spłacimy dług wdzięczności wobec naszych przodków, którzy cierpieli i przelewali krew, aby Polska była wolna (…).


Anna Pasieka
Katarzyna Florek
wraz z klasami Ib i ITA 
PDF Drukuj Email
Zdalne nauczanie - ważna informacja
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 06 listopada 2020 08:16

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).


 
PDF Drukuj Email
Ważna informacja - zdalne nauczanie
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 26 października 2020 14:57

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23października 2020r.zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 października do 8 listopada wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w trybie nauczania zdalnego według obowiązującego planu lekcji e-dzienniku.

Dyrektor CKZiU Nysa

Henryk Mamala

 
PDF Drukuj Email
Czy masz kompetencje potrzebne, aby osiągnąć sukces?
Wpisany przez ALitwin   
środa, 21 października 2020 15:52

Kształcenie i szkolenie zawodowe pozwala ludziom na zdobywanie wiedzy????, umiejętności i kompetencji niezbędnych do osiągania sukcesów w pracy. Obecnie co najmniej 85% miejsc pracy w UE wymaga określonego poziomu umiejętności cyfrowych. Chcesz odkryć swój talent? #DiscoverYourTalent. Rozpocznij swoją podróż, dokonaj swojego wyboru.

Weź udział w tygodniu #EUVocationalSkills w swoim regionie  ???? https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/node_pl

 
PDF Drukuj Email
Dzień Edukacji Narodowej 2020
Wpisany przez ALitwin   
środa, 21 października 2020 06:36

Podczas akademii przemawiał dyrektor Henryk Mamala, który wręczył wyróżnienia nagrodzonym nauczycielom i podziękował wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie.  Uroczystość była też okazją do wręczenia dyplomów uczniom, którzy zdobyli I miejsce drużynowo w XXVII Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla Uczniów Szkół Branżowych I Stopnia. 13 techników mechatroników z 4TA otrzymało certyfikaty IPC Specialist za udział w kursie lutowania w ramach projektu " Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Komunikat Dyrektora CKZiU Nysa z dnia 16.10.2020
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 16 października 2020 13:23

Szanowny Rodzicu,
Drodzy uczniowie  

Dyrekcja CKZiU Nysa informuje, że zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w strefie czerwonej  nauka w szkole będzie się odbywała w formie zdalnej  z wyłączeniem zajęć praktycznych i specjalizujących odbywających się w Centrum Kształcenia Zawodowego oraz zajęć w Firmach oraz praktyk zawodowych klas technikum. Oznacza to że zajęcia praktycznej nauki zawodu i wspomniane zajęcia specjalizujące odbywają się stacjonarnie na terenie CKZ zgodnie z planem w e-dzienniku-dotyczy również szkół branżowych wszystkich klas.

W formie stacjonarnej odbywać się również będę niżej wymienione zajęcia:
Programowanie – zajęcia specjalizujące, systemy mechatroniczne kl. IV TA
Pracownia modelowania 3D – kl. IV TG
Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych – zajęcia specjalizujące kl. IV TS

W następnych tygodniach będą uruchomiane kolejne zajęcia w pracowniach w klasach 3 technikum.

Zajęcia zdalne będą realizowane tak jak dotychczas z wykorzystaniem wszystkich narzędzi opolskiej e-szkoły tj. e dziennika, dedykowanej poczty elektronicznej oraz pakietu Office 365. Uczniów proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie w lekcjach on-line zgodnie z planem lekcji umieszczonym w dzienniku.
Wszelkie informacje i komunikaty będą przekazywane przez e-szkołę oraz stronę internetową szkoły. 

Z poważaniem   
Dyrektor CKZiu w Nysie  
Henryk Mamala

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 8 z 92