PDF Drukuj Email
Kolejny certyfikat jakości !!!
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 23 marca 2023 07:41Nasz Szkoła znów otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.
Aplikacja jest wykorzystywana przez nauczycieli języków obcych w pracy z uczniami. Szkolnym koordynatorem innowacji jest nauczyciel języka angielskiego, mgr Piotr Kocierz.
InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników. Dzięki aplikacji nauka słownictwa jest efektywna i możliwa w każdym miejscu. 
PDF Drukuj Email
Wielkanocne warsztaty plastyczne
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 17 marca 2023 00:00


Dzięki współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Nysie, nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, które odbyły się 13 marca w CKZiU w Nysie.
Zajęcia plastyczne pozwalają ćwiczyć motorykę małą, a to idzie w parze z doskonaleniem umiejętności pisania. Ponadto tworzenie różnego rodzaju form plastycznych wpływa na rozwój wyobraźni, zarówno ogólnej jak i przestrzennej. Przed stworzeniem danej pracy, uczeń musi wyobrazić sobie jak ma wyglądać gotowy wytwór.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Konkurs Ekopracownia 2023
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 16 marca 2023 19:41

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Ekopracownia 2023” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Celem Programu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci
i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody oraz uświadamianie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego. Zwyciezcy doposażą pracownie edukacyjnych o tematyce OZE.

Film i wizualizacja dostępne do naszych mediach społecznościowych:
www.instagram.com/ckziu_nysa
www.facebook.com/ckziumechaniknysa

 
PDF Drukuj Email
Seminarium-"Współczesne źródła światła i jego zastosowanie"
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 10 marca 2023 11:45


W dniu 8 marca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży elektrycznej, którego tematem było:,, Współczesne źródła światła i jego zastosowanie". Spotkanie rozpoczął wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Nysie  Pan Zbigniew Krzewski, który przywitał przybyłych nauczycieli: Panią Danutę Gąsiorek, Panów Krzysztofa Wójcika,Grzegorza Studzińskiego, Mirosława Wiatra, Henryka Kozłowskiego, Szymona Orzeszko oraz uczniów z klas o profilu elektrycznym:
1e, 3e, III TE, IV TE

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Spotkanie z przedstawicielem Policji
Wpisany przez ALitwin   
środa, 08 marca 2023 14:10


7 marca 2023r. w ramach współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie z Komendą Powiatową Policji w Nysie odbyło się spotkanie z klasami pierwszymi (1TE, 1TM, 1TR, 1TG, 1e, 1TA, 1S, 1o, 1TP) oraz jedną klasą drugą.
Policjantka mł. asp Marta Kublin przybliżyła uczniom wiedzę na temat odpowiedzialności i konsekwencji prawnych młodzieży, a także cyberprzemocy.
Organizatorzy
Psycholog: Agata Fecko
Pedagog szkolny: Anna Szatanik

 
PDF Drukuj Email
OBCHODY DNIA PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 07 marca 2023 11:08


Dnia 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym dniu uczniowie naszej Szkoły, reprezentanci Pocztu Sztandarowego, brali udział w obchodach upamiętniających te prześladowane osoby, za ich walkę o Wolną Polskę. Uroczystość miała początek w Nysie przy ul. Dąbrowskiego pod budynkiem, na którym zawieszona jest tablica upamiętniająca jednego z Żołnierzy Wyklętych, a był nim mjr. Hieronim Dekutowski pseudonim „Zapora”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Kurs Obsługa wózków jezdniowych-nabór
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 06 marca 2023 08:13

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie „Mechanik” informuje o naborze na kurs „Obsługa wózków jezdniowych” wraz z egzaminem UDT oraz wymianą butli gazowej od 15 marca 2023 r. Dla uczniów cena 450 zł+ 238 zł (egzamin) +badania lekarskie. Cena podstawowa to 700 zł+238 zł (egzamin) )+badania lekarskie
Osoby posiadające kurs „Obsługi wózków jezdniowych” mogą też przystąpić w naszej placówce do zdania egzaminu UDT.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie się do pokoju nr 8, I piętro warsztatów szkoły, tel. 77 433 21 25 wewn. 221, lub e mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email
Wizyta studyjna w KEA Wrocław
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 03 marca 2023 09:18

W dniach 17 i 31.01.2023r. klasy 2TC i 2TG, a razem z nimi kilka osób z klas 1TG i 1TR, wzięły udział w wycieczce szkolnej do drukarni KEA we Wrocławiu. Wycieczka miała na celu pokazanie jak wygląda praca w różnych działach przedsiębiorstwa, które specjalizuje się wykonywaniem usług poligraficznych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Plan lekcji-zmiana
Wpisany przez ALitwin   
niedziela, 26 lutego 2023 20:12

Informujemy, że od dnia 27 lutego następuje zmiana planu lekcji. Szczegóły z zakładce PLAN LEKCJI

 
PDF Drukuj Email
Krwiodawcy z "Mechanika" drudzy w Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 07 lutego 2023 07:10


Nasza Szkoła zajęła II miejsce w województwie w kategorii: ilość oddanej krwi w XIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie".

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Kurs spawacza- nabór
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 06 lutego 2023 10:52

Planowane rozpoczęcie szkolenia SPAWACZY - 1 marca 2023 o godz. 15:00 w sali 3C, I piętro CKZiU „Mechanik”.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie się do pokoju nr 8, I piętro warsztatów szkoły, tel. 77 433 21 25 wewn. 221;  77 433 34 39 wewn.221 lub e mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W naszej placówce można również odnawiać posiadane uprawnienia spawalnicze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 8 z 108